середа, 5 вересня 2018 р.

Непохитний олов'яний солдатик

Ця історія народилася у ті часи, коли найзаповітнішим подарунком для будь-якого хлопчиська була армія олов'яних солдатиків. Всесвітньо відомий класик дитячої літератури, великий датський казкар Ганс Християн Андерсен теж був маленьким і теж грав солдатиками. Потім він виріс, і його серце виявилося настільки чуйним до людських переживань, що легендарні казки стали самі виходити з-під його пера. І звичайно ж, він не міг не написати про свого старовинного олов'яного друга та його героїчні пригоди - війну з тролем, порятунок від неминучої загибелі на дні міського каналу та таємниче повернення додому у череві величезної рибини.
Все це відома казка Г.Х. Андерсена «Стійкий олов'яний солдатик», яка в цьому році святкує ювілей - 180 років. Вперше вона була опублікована у 1838 р і увійшла до збірки «Казки, розказані дітям».
Історія створення цієї казки невідома, але ходять чутки про те, що нібито це було так ...
Мати хлопчика сиділа біля вікна і вишивала. В цей час на початку вулиці з’явився високий і дуже худий чоловік у чорному. Він швидко йшов дещо підстрибуючи, невпевненою ходою, розмахуючи довгими руками, і 
говорив сам із собою ...

 Жінка за п'яльцями підняла голову і сказала хлопцеві: «Ось іде наш поет, пан Андерсен. Під його колискову пісню ти так добре засинаєш». Хлопчик подивився спідлоба на незнайомця у чорному, схопив свого єдиного кульгавого солдатика, вибіг на вулицю, сунув солдатика в руку Андерсену і негайно втік. Це був нечувано щедрий подарунок. Андерсен зрозумів це. Він встромив солдатика в петлиці сюртука поруч з гілочкою м'яти, як дорогоцінний орден, потім вийняв хустку і злегка притиснув його до очей - очевидно недарма друзі звинувачували його в надмірній чутливості ...
Можливо, саме для цього щедрого дитячого сердечка й написав Андерсен свою казку?

Але є й інша версія. Андерсен написав її в пам'ять про батька, якого також звали Ганс. Щоб врятувати сім'ю від злиднів, бідний чоботар записався у солдати. Після військових походів повернувся додому хворим та незабаром помер. Син захоплювався батьком, його любов'ю до сім'ї, силою та мужністю. Так народилася ідея створення чудової казки про непохитного мужнього героя.
На створення образу Незламного солдатики також вплинули давні традиції Данії, де королівська стража охороняє резиденцію короля і королеви.

 Казка Андерсена «Стійкий олов'яний солдатик» перш за все про те, що стійкість часом творить чудеса. Якщо є здатність переносити всі тяготи та поневіряння, то обов'язково повернешся до тих, кого прагнеш побачити. Казка вчить не звертати уваги на заздрість та ненависть, яка, часом відчувається від деяких недоброзичливців. Бути стійким - означає вміти долати труднощі і не згинатися від лихої долі. Одноногий солдатик хотів бути разом з танцівницею - він з нею і залишився.
Рекомендуємо батькам прочитати цю книжку разом з дітьми, а знайти ви її зможете в нашій бібліотеці.


Бажаємо вам приємного сімейного читання!
Інформація підготовлена за матеріалами  інтернет-видань


Немає коментарів:

Опублікувати коментар