Сторінки

30 вересня 2024 р.

З Всеукраїнським Днем Бібліотек

 

💙💛📚 З Всеукраїнським Днем Бібліотек вітаємо друзів - читачів і відвідувачів, творців і дарителів, партнерів і благодійників, всіх, хто причетний до книги, і всіх бібліотекарів, для яких цей день є і професійним святом!
📚❤ Насолоджуйтесь читанням, отримуйте нові знання, розвивайтесь, спілкуйтесь, а бібліотекарі зроблять все можливе, щоб ваша зустріч з бібліотекою була цікава, корисна, комфортна, сповнена бажанням відвідувати її знов і знов!



27 вересня 2024 р.

Презентація книжки «Слобожанські образки» Андрія Парамонова

 

🔰📚26 вересня бібліотечні працівники ЦБС Слобідського району відвідали Харківський літературний музей, де відбулась презентація книжки «Слобожанські образки» та зустріч з її автором - харківським краєзнавцем і журналістом Андрієм Парамоновим.
🔰📕Побутові історії з теренів Слобідської України XVIII – XIX століть, зафіксовані в архівних документах, оживають, набувають повноти та виразності в новелах цієї збірки. Створені на основі реальних судових справ, оповідки змальовують нам буденне життя наших земляків, їх звичаї, родинний уклад та любовні пристрасті.
🔰📕Спілкування автора з модератором заходу журналістом Філіпом Диканем розкрило цікаві моменти створення книжки – від задуму до реального втілення. Також глядачі мали змогу прослухати дві новели зі збірки, прочитані Андрієм Парамоновим та Філіпом Диканем.
🔰📚По закінченні заходу бібліотеки ЦБС Слобідського району отримали у подарунок книги з автографом автора, які незабаром надійдуть до бібліотечних фондів.




18 вересня 2024 р.

Книжки у подарунок

 

❤📚🎉Бібліотеки Слобідського району отримали у подарунок від молодого українського видавництва Bookraine Publishing чудові нові книжки!
Щиро дякуємо видавництво за благочинність і таку важливу для бібліотек та їх читачів допомогу. Це дуже цінно в наш тяжкий воєнний час, ваша добра справа надихає бібліотекарів та наближає до читачів українську книгу!
Розповімо про подаровані книжки:
📘Крістіна Двойних “Світ долішній” – це фантастична антиутопія української авторки. Разом із головною героїнею роману Сіонною Вель Ви будете підслуховувати розмови командирів станцій, прокрадатися темними коридорами, відбиватися від атак прибульців, маргіналів із Землі та зрадників, які ще вчора були найближчими друзями. Світ вже ніколи не буде таким, як раніше, і саме Вам доведеться вирішувати, хто у ньому зрештою став справжнім злом.
📗Анастасія Піка "Остання справа журналістки Кроніної".
Альона Кроніна — молода українська журналістка, яка потрапляє на роботу до суворо цензурованої та повністю підконтрольної проросійському спонсору київської редакції. Під час Євромайдану вона розуміє, що більше не може бути відстороненим свідком подій і хоче боротися з кремлівською пропагандою та розповідати людям правду. Альона побудує блискучу кар’єру: IT-журналістка, працівниця парламенту, агентка розвідки MI6 — і спробує зірвати російське вторгнення до України 24 лютого 2022 року.
Вже за тиждень книги будуть доступні у всіх бібліотеках Слобідського району


14 вересня 2024 р.

День українського кіно



Щороку у другу суботу вересня святкують День українського кіно. Свято було започатковано згідно президентського указу 12 січня 1996 року.
Кіно — це мистецтво, яке здатне формувати національну свідомість, протистояти ворожій пропаганді та доносити правду через екрани.

🔰 Бібліотека-філія № 5 ЦБС Слобідського району створила вебліографічний список джерел, які познайомлять вас з історією, розвитком та сучасним станом українського кінематографу - перейдіть за покликанням👉👉👉 http://surl.li/yejrbv


🔰Цікаві факти:

🎬 Перше українське кіно зняли у вересні 1896 року. Містом-родоначальником української кінематографії став Харків. Першим оператором кіно в Україні став харківський фотограф Альфред Федецький. Він зняв хронікальні сюжети і в грудні влаштував перший показ у Харківському оперному театрі.
🎬 У 1911-му в Україні відзняли перший німий фільм під назвою «Запорізька Січ».
🎬 У 1927-му світ побачила перша мультиплікаційна стрічка «Казка про солом’яного бичка». На жаль, вона не зберіглася.
🎬 У 1928-му в Києві з’явилася перша кінофабрика.
🎬 «Ентузіазм. Симфонія Донбасу». Саме так називалася перша звукова вітчизняна картина, яку відзняв відомий режисер Дзиґа Вертов.
🎬 Фільм «Тіні забутих предків» Сергія Параджанова, що в 1964-му вийшов на екрани, здобув 67 нагород.
🎬 У 1994-му в Україні відзняли перший вітчизняний телесеріал, який мав 20 серій. Це стрічка «Царівна» за повістю Ольги Кобилянської.
🎬 Фільм Ігоря Стрембіцького «Подорожні» став першою українською стрічкою, який здобув нагороду на Канському міжнародному фестивалі в 2005 році.


3 вересня 2024 р.

Національний тиждень читання: нонфікшн

 #ЧитайНонфік #тижденьчитання2024

Центральна бібліотека Слобідського району в рамках оголошеного Українським інститутом книги Національного тижня читання нонфіку, що проходить під гаслом "«З історії незакінченої війни», створила віртуальну виставку нових книг про історію України у контексті багатовікового протистояння росії, передумови і перебіг повномасштабної фази російсько-української війни 2022-2023 років.
Усі книги доступні в бібліотеках Слобідського району.