Сторінки

1 жовтня 2020 р.

Всесвітній день захисту тварин

Щороку 4 жовтня весь світ відзначає День тварин (Всесвітній день захисту тварин). Ідея Міжнародного дня тварин була вперше проголошена німецьким письменником та зоозахисником Генріхом Циммерманом. Він організував вперше громадські зібрання з цієї нагоди 24 березня 1925 року у Берлінському палаці спорту. А вже у 1931 році міжнародний конгрес прихильників руху захисту прав тварин, який проходив у Флоренції, одноголосно ухвалив пропозицію оголосити 4 жовтня всесвітнім днем тварин. Дата проведення Дня тварин була вибрана на честь дня пам’яті відомого католицького священика Франциска Ассизького, померлого 4-го жовтня 1226-го року, котрий вважається в католицькій культурі покровителем тварин.

Перше товариство захисту тварин з’явилося в Англії в 1824 році. У 1978 році в Парижі, в будівлі ЮНЕСКО, урочисто проголосили Декларацію прав тварин. У 1981 році створено Всесвітнє товариство захисту тварин, у складі якого більше 900 організацій з усього світу. У 1986 році Рада Європи прийняла Конвенцію про захист експериментальних тварин, а в 1987 – про захист домашніх тварин. У багатьох країнах домашні тварини давно вважаються повноправними членами сім’ї. В Україні День захисту тварин, які є однією з важливих складових довкілля та екосистем, відзначають також щороку 4 жовтня. Постійний їхній захист передбачає стаття 51 Закону України «Про тваринний світ», згідно з яким ведеться державний облік та кадастр тваринного світу, порядок проведення таких робіт визначено Постановою Кабінету Міністрів України №772 від 15 листопада 1994 року.

Святкування свята

У Всесвітній день тварин прийнято влаштовувати масові акції та благодійні заходи із закликом відмовитися від споживчого і жорстокого поводження до "братів наших менших", починаючи з домашніх тварин і закінчуючи рідкісними та екзотичними представниками дикої природи, яких щороку стає все менше. Товариства захисту тварин організовують різні заходи, семінари, конференції, виставки та акції по всьому світу до цього дня, щоб звернути увагу людей на актуальні проблеми тваринного світу і навколишнього середовища. Важливо, що такі дії спрямовані не тільки стосовно диких тварин, а й домашніх вихованців, адже навіть в наші дні випадки жорстокого поводження з улюбленцями досить поширені.  

Як ставляться до тварин у світі:

В багатьох країнах світу тварин давно вважають повноправними членами суспільства: вони мають свої права, медичне обслуговування, щоденне "меню" тощо. При цьому варто зазначити, що в деяких країнах закони на захист тварин є набагато суворішими за українські, особливо в частині штрафів. Наприклад, в Австрії злочином вважають утримання курчат у тісних клітках, обрізання собакам хвоста і вух, зв'язування худоби тугими мотузками. Крім того, у країні категорично заборонено використовувати левів та інших диких тварин у цирках, тримати щенят і кошенят у вітринах зоомагазинів тощо.   В Італії, згідно із законом, кожного, хто залишить кішку або собаку, буде притягнуто до кримінальної відповідальності. У Гонконзі (Китай) людину, яка жорстоко поводиться із власним вихованцем штрафують. У Швейцарії, наприклад, домашнім тваринам надали особливий статус — їх більше не прирівнюють до речей. Це означає, що під час судових розглядів інтереси "вихованців" будуть враховувати, наприклад, при розділі майна за судом при розлученні власників тварини.

Якщо досі собаку або кішку просто оцінювали за їхньою ринковою вартістю, то тепер суддя має право віддати їх до того з колишнього подружжя, з ким, на його думку, тварині буде краще. Також важливо, що у випадку якщо господар виявився боржником, його вихованців забороняється конфісковувати  для сплати боргу. Швейцарці вважають, що тварина не має відповідати за вчинки свого господаря. Правда, не зрозуміло при цьому, чим господар буде годувати свого улюбленця, якщо сам без грошей. Крім того, у швейцарському суді триває вирішення ще одного "тваринного" питання. Якщо чотирилапий друг травмувався з чиєїсь вини, суддя може зобов'язати винуватця оплатити лікування тварини у ветеринара — незалежно від його вартості й вартості самого потерпілого. Як багато хто знає, в Індії корову вважають священною, але й низка інших тварин має право недоторканності.

Інтернет ресурси:

https://ua.112.ua/golovni-novyni/world-animal-day-istoriia-sviata-ta-tsikavi-fakty-pro-prava-tvaryn-v-ukraini-i-sviti-464587.html

https://khoda.gov.ua/4-zhovtnja-%E2%80%93-vsesv%D1%96tn%D1%96j-den-zahistu-tvarin

http://www.ecoleague.net/forumy-konferentsii-kruhli-stoly-seminary/ekolohichnyi-kalendar/zhovten/item/567-vsesvitnii-den-zakhystu-tvaryn


Немає коментарів:

Дописати коментар