Сторінки

19 грудня 2022 р.

Різдвяні історії

Друзі! Ми підготували до прийдешніх зимових свят інтерактивну віртуальну виставку

"Різдвяні історії: дитячі книги про Різдво"


натисніть позначку у правому нижньому кутку, щоб:

                - переглянути виставку у повноекранному режимі (рекомендується)

                - обрати режим відео або слайд-шоу

                - увімкнути/вимкнути музичний супровід

                - поділитись покликанням з друзями

✅ натисніть на позначку у правому верхньому кутку, щоб побачити всі інтерактивні елементи;

наведіть курсор на обкладинку книги, щоб прочитати анотацію та дізнатися, у якій бібліотеці є така книга

18 грудня 2022 р.

"Хочу, хочу подарунків!"

У напереддень дня Святого Миколая ми чекаємо на подарунки. Адже їх так приємно отримувати! А що робити, якщо дитина вимагає собі подарунок, репетує на всю крамницю, поводиться негарно? Як от Соломія, головна героїня 📕книжки Олега Симоненка «Хочу, хочу подарунків!». Батькам соромно, але вгамувати дівчинку не виходить. Чому з дітьми це відбувається? Як позбутися «ХОЧУчок»? Не лише дитині, а й дорослій людині?
Ця книжка — спроба пояснити феномен «ХОЧУ» на прикладі життя маленької Соломії і допомогти читачеві вирватися з полону нескінченних і безглуздих «ХОЧУ».
Історія духовного переродження маленької дівчинки Соломії, яка трапилася напередодні 🎅дня Святого Миколая, подібна до маленького дива, яке стане гарним прикладом як для дітей, так і для дорослих.
І так, виявляється, дарувати 🎁подарунки ще приємніше, ніж їх отримувати!

👉👉👉Де читати: Центральна дитяча бібліотека

3 грудня 2022 р.

Григорію Савичу Сковороді - 300 років

 Сьогодні Україна відзначає 300- річчя Григорія Сковороди, філософа, учителя, письменника, - однієї з ключових постатей українського пантеону класиків.

Філософ, вчення якого про любов, свободу та життя зберігає актуальність і дотепер.
Освітянин-новатор, розробивший власну методику викладання і оцінювання учнів. Саме Сковороді завдячує Харків появою університету, бо левова частка пожертв на його створення вносилася учнями-"сковородинцями".
Письменник, чиї байки-притчі не видавались, але скрізь ширились у рукописах.
Людина, портрет якої був чи не в кожній оселі завдяки народній любові та повазі.
Упродовж дня Центральна бібліотека Слобідського району м.Харкова буде розповідати вам про цю унікальну особистість та читати твори Григорія Сковороди.

Всі відео, присвячені Г.С. Сковороді, можна також переглянути на нашому YouTube-каналі



26 листопада 2022 р.

Трагедія Голоду

26 листопада Україна вшановує пам'ять жертв Голодомору, організованого радянською владою для знищення української нації.

Ми підготували добірку книжок з фондів бібліотек нашого району, які розкривають трагедію 1932-1933 років.

21 листопада 2022 р.

Гра в асоціації #8: малюй і читай

 

Тільки-но завершила розмальовувати портрет молодої вродливої дівчини з екзотичними птахами, як на думку спав опис іншої вродливої дівчини з «екзотичної» поведінкою – Лені Пфайфер – головної героїні роману Нобелівського лауреата (1972) німецького письменника Генриха Белля «Груповий портрет з дамою»:

 «На знімках з молодих років Лені без зайвих балачок можна назвати гарною, милою дівчиною… Коли їй минув сімнадцятий, вона зробила рішучий стрибок від гарної дівчини до красуні, який темноокій блондинці вдається легше, ніж ясноокій. На цій стадії жоден чоловік не оцінював її нижче ніж "чудова".


Хто така Лені Пфайфер? Уже з першого речення ви дізнаєтесь про її вік, зріст, колір очей та волосся. Та це лише зовнішні ознаки. Щоб насправді пізнати Лені, потрібно більше часу, більше слів. Малюючи її портрет, автор проводить своєрідне журналістське розслідування: він спілкується з друзями і колегами Лені, з її сусідами і ворогами. Кожен із них додає нові штрихи до образу цієї жінки. Так твориться роман – епічне полотно. Адже історія Лені – це не лише біографія однієї людини, а життєпис цілої нації, країни, епохи. Ви побачите довоєнну Німеччину, Німеччину часів Другої світової і повоєнну. Це роман про покоління, які пройшли крізь найтяжчі роки ХХ століття, про людей, що живуть у непростий час, у дивний і дивовижний час.



Генріх Белль – перший німецький письменник, який отримав Нобелівську премію після Другої Світової Війни. Саме тема пам’яті про війну стала для Белля визначальною. Героями його романів є люди, на долю яких невиправно вплинула ця одна з найглобальніших подій ХХ століття.

6 листопада 2022 р.

Гра в асоціації #7: малюй і читай

 Сучасні автомобілі та кінний екіпаж, старовинні палаци та хмарочоси - таке поєднання минулого та сьогодення чекає на тебе скрізь у Лондоні (а саме це місто зображено на картині-розмальовці). Одразу пригадалась фентезійна трилогія сучасної німецької письменниці Керстин Ґір "Таймлесс", герої якої мандрують Лондоном у різних часових просторах.



2 листопада 2022 р.

Ірен Роздобудько - 60!

3-го листопада святкує свій ювілей популярна українська письменниця 
ІРЕН РОЗДОБУДЬКО, автор захоплюючих детективів, чуттєвих психологічних романів, художніх біографій (байопиків) видатних українців, дитячих книжок. Також за її сценаріями знято 12 фільмів, серед яких "Гудзик", "Поводир", "Таємничій острів", "Подвійний іммельманн".
Самодостатня і впевнена у собі жінка, яка на шляху до письменництва змінила безліч професій: від телеграфістки до журналістки, від шперхшталмейстерки у цирку до головного редактора «глянцевого» журналу «Караван історій», зараз викладає кінодраматургію в університеті театру і кіно імені Карпенка-Карого.
Бажаємо письменниці творчого натхнення та вдячних читачів.

З книгами Ірен Роздобудько, які є в бібліотеках нашого району, ви можете ознайомитися, переглянувши інтерактивну виставку. 


Натисніть та  в правому нижньому кутку виставки, щоб перейти в повноекранний режим перегляду.

Натисніть  в правому верхньому кутку екрану, щоб побачити інтерактивні елементи.


27 жовтня 2022 р.

Гра в асоціації #6: малюй і читай

 На сьогоднішній картині-розмальовці зображено Венецію - чарівне і таємниче місто на воді, в якому опиняються герої книги німецької письменниці Корнелії Функе "Король злодіїв".


Старовинна легенда і сучасний детективний сюжет - ось те, на чому збудована інтрига цієї неймовірної історії двох братів Проспера і Бо, які втекли після смерті батьків у Венецію. Чи вдасться їм уникнути численних перешкод на шляху до нового життя, що триває в компанії бездомних підлітків, яку очолює дванадцятирічний Сципіо на прізвисько Король злодіїв? Чи можна змінити долю і стати дорослим, проїхавшись на чарівній каруселі, яка розташовується на острові Таємниць? Захопливі пригоди, розвінчання міфів і здійснення пророцтв, доповнюючи карнавальну феєрію Міста на воді, тримають читача у напруженному очікуванні фантастичного фіналу.

Роман "Король злодіїв" у 2002 році протягом п'яти місяців очолював списки дитячих бестселерів в США. Книга отримала дві престижні премії, а британський журнал "Guardian" розмістив її на першу сходинку свого хіт-параду.


У 2006 році студія Warner Brothers випустила кіноверсію роману.

25 жовтня 2022 р.

Сергій Жадан



Переможець Всеукраїнського рейтингу «Книжка року» в номінації «Красне письменство», людина року за версією «Gazety Wyborczej» (Польща), літературна премія Європейського банку реконструкції та розвитку за роман «Інтернат», Премія миру від Німецької асоціації видавців і книгорозповсюджувачів, Премія Ганни Арендт за політичне мислення (Німеччина), Премія імені Серхіо де Молла за вагомий внесок у боротьбу за права людини (Польща), премія імені Єжі Ґедройця Форуму діалогу та співпраці Польща – Литва. Все це – у 2022 році. Все це – СЕРГІЙ ЖАДАН – прозаїк, поет, драматург, перекладач, музикант, волонтер, що безупинно допомагає мешканцям Харкова і українським військовим.
Без перебільшення – сучасний класик, Людина і Українець з великої літери. В його творах – наше життя, наш біль і наша надія. В його діях – допомога і впевненість в перемозі. Він – голос України в світі, голос, що розповідає про війну і її сприйняття. Ось цитата з його виступу на Франкфуртському форумі книговидавців:
"Неможливість вільно дихати і вільно говорити — фундаментальна відмінність війни від миру. Але ми мусимо говорити. Навіть у воєнний час. Особливо у воєнний час. Як говорити людині під час війни? Як впоратися з інтонаціями, у яких стільки відчаю, гніву і болю? Проблема не в наших формулюваннях, світові, який нас слухає, іноді важко нас зрозуміти. Ми говоримо емоційно, напружено, прямо. Українцям не треба виправдовуватися за свої емоції, але їх треба пояснити. Ми можемо пояснити, ми можемо описати, що з нами сталося і відбувається далі. Ми мусимо налаштуватися, що це не буде легка розмова. Але її треба сьогодні почати" (посилання на повний текст промови https://bit.ly/3gCTX5k).

Пропонуємо вам добірку книжок Сергія Жадана, які можна прочитати у бібліотеках Слобідського району.

23 жовтня 2022 р.

Гра в асоціації #5: малюй і читай

Швейцарські Альпи - затишок, безтурботність і спокій. Саме такий сюжет картини-розмальовки. Та новий детективний роман молодого швейцарського письменника Жоеля Діккера "Загадка 622 номера" доводить, що "зовнішність буває оманлива" і за мальовничим краєвидом криються страшні таємниці.
Одного грудневого ранку на підлозі в номері 622 розкішного готелю в швейцарських Альпах знаходять труп. Поліції так і не вдається розкрити справу, а з плином часу чимало людей забуло про те, що сталося.

Через багато років письменник Жоель Діккер приїжджає в той самий готель, щоб оговтатися від розриву стосунків. Він навіть не уявляє, що закінчить розслідувати давній злочин, та ще й не сам: Скарлетт, прекрасна гостя й письменниця-початківка, що зупинилась у сусідньому номері, буде супроводжувати його в пошуку, а також намагатиметься збагнути, як написати хорошу книжку.

Що сталося тієї ночі? Відповідь на це питання знайдемо в цьому диявольському детективі, побудованому з точністю швейцарського годинника. Жоель Діккер нарешті приводить нас до рідної країни, щоб розповісти про розслідування, яке поєднує любовний трикутник, ігри з владою, зради і заздрість у не такій вже спокійній Швейцарії, де правда сильно відрізняється від усього, що ми собі уявляли.

14 жовтня 2022 р.

З Днем захисників і захисниць України!

 14 жовтня в Україні відзначається День захисників і захисниць України.

Щира подяка і шана всім захисникам нашої країни: воїнам Збройних Сил України і територіальної оборони, добровольцям, поліції та ДСНС, волонтерам, лікарям, комунальникам, всім, хто у будь-який способ своєю допомогою наближає нашу Перемогу!

Сьогодні весь український народ стоїть на захисті України.

Разом - до перемоги! Слава Україні! Героям слава!


Пропонуємо вам переглянути віртуальну виставку "Битва за Україну" та ознайомитися з книгами, що висвітлюють перший етап російсько-української війни (2014-2017 рр.).

Усі представлені книги є в бібліотеках нашего району. Наведіть курсор на книгу, щоб прочитати анотацію.

4 жовтня 2022 р.

Гра в асоціації #4: малюй і читай

 Розпочався жовтень - пора дощів, золотавого листя та... романтичних історій. 

Сюжет чергової картини-розмальовки дивно перегукується з обкладинкою книги сучасної української письменниці Алли Рогашко "Осіннє рондо місячної ночі".



"Двоє. Він і вона. Ніч. Ліхтар. Дотик рук, палкість поглядів, ніжність поцілунків. Світу не існує. Є тільки двоє. Вона і він. І це дивне, старовинне місто, яке їх поєднало. Йому ж приготована роль розлучити їх. Можливо, навіки...

24 вересня 2022 р.

Цікаві факти про комікси

 

Щороку 25 вересня у США неофіційно відзначають Національний день коміксів. До святкувань приєднуються й шанувальники цього жанру з інших країн. 

Розпочиналась історія коміксів зі смішних малюнків, що послідовно показували певну розповідь. Теми  ж сучасних коміксів охоплюють буквально всі сфери людського життя. Це і дитячі казки, і історичні оповіді, і любовні історії, фантастика, детективи, жахи, супер-герої … і, навіть, наука та психологія!


Пропонуємо декілька найцікавіших фактів про цей особливий вид літератури та мистецтва.

22 вересня 2022 р.

Гра в асоціації #3: малюй і читай

Цього разу вагань з вибором книги не було - картина-розмальовка "Будинок біля маяка" одразу нагадала обкладинку книги "Світло між двох океанів". 



Дебютний роман австралійської письменниці Марго Л. Стедман став справжньою літературною сенсацією. Книга більше року була у списку бестселерів The New York Times, відзначена престижними австралійськими нагородами в номінаціях «Краща проза», «Кращий дебют», «Книга року»...
Як в романі тихі щасливі дні змінюються на буремні та лихі, так і картина з книжковою ілюстрацією доповнюють одна одну, створюючи мінливу історію людських доль.


📘 Том Шербурн – доглядач маяка. Ізабель – його молода дружина. На далекому острові вони ведуть тихе та розмірене життя, і їх єдина мрія – мати дітей. І одного разу до берега прибиває човен, у якому опиняється новонароджена дівчинка. Хто вона? Чи має вона батьки? Це подарунок долі чи… чиясь трагічна втрата? Негайно повідомити про дитину на материк або виховувати її як власну - рішення, яке належить прийняти Тому та Ізабель, рішення, ціна якого може бути занадто великою.

Під час шторму Ханна втратила і чоловіка, і маленьку доньку. Минули роки, а убита горем жінка сподівалася, що її близькі живі. Одного разу вона дізналася, що дочка Тома та Ізабель — її дитина! Як посміли ці люди відняти її крихітку! Ханна забирає дочку у свій дім, а Том бере всю провину на себе, аби врятувати дружину. Люсі плаче вдень і вночі, проситься до мами Ізабель. Ханна у відчаї... Чи зможе любов до дитини здолати ненависть двох родин?


У 2016 році відбулася прем'єра фільму за романом М.Л. Стедман "Світло між двох океанів" з Майклом Фассбендером, Рейчел Вайс та Алісією Вікандер у головних ролях.



14 вересня 2022 р.

Гра в асоціації #2: малюй і читай

Наступна завершена мною картина-розмальовка, на якій зображено затишну старовинну вулицю Львова, навіяла асоціацію з "львівською серією" книжок: 
"Львів. Кава. Любов", 
"Львів. Вишні. Дощі", 
"Львів. Шоколад. Кам’яниці", 
"Львів. Пристрасті. Таємниці", 
"Львів. Спогади. Кохання", 
"Львів. Пані. Панянки", 
"Львів. Смаколики. Різдво".


Кожна книга - це збірка коротких історій популярних сучасних українських письменниць, серед яких Алла Рогашко, Наталія Гурницька, Галина Вдовиченко, Дара Корній, Ніка Нікалео, Світлана Горбань, Анна Хома та інші.
Кожна книга - це 10 розповідей про романтичний, таємничий, гостинний, містичний Львів, його історію, його мешканців, його особливу атмосферу з ароматом кави та кохання.

"Львів. Кава. Любов"


Це історії про закоханих та покинутих, про щасливих і тих, хто загубив себе, про романтику та буденність, про жінок і чоловіків, про тебе й про мене. Деякі з цих оповідань солодкі, як збиті з ваніллю вершки або справжнє кохання. Інші — гіркі, як свіжозварена кава або спогади про доленосні події нашого недалекого минулого. Треті ще довго залишають по собі аромат цинамону, мускатного горіха та містичних збігів...







"Львів. Вишні. Дощі"

Коли природа перероджується, люди переживають із нею: повороти долі, подарунки, несподіванки… Дощі розказують втомленій бруківці підслухані на небі думки, побачені на землі історії про неймовірне кохання, захлинаються від обурення, оповідаючи про зраду й підлість. Особливі львівські вишні-морелі теж мають душу і почуття. Вони творять дива, поєднуючи людські долі. І відчувають так само, як люди: сміються і плачуть, радіють і журяться, і всихають від нерозділеного кохання…


4 вересня 2022 р.

Гра в асоціації #1: малюй і читай

 Книга + розмальовка (картина за номерами)

Читання та малювання заспокоюють, розвіюють тривожні думки, відновлюють душевну рівновагу.

Інколи стається так, що завершена картина, окрім морального та естетичного задоволення, нагадує ілюстрацію до книги.

Першою такою асоціацією з картиною стала книга Пітера Мейла "Рік в Провансі"



Дотепна та відверта розповідь Пітера Мейла — це наснажлива пригода й захоплива мандрівка Провансом для кожного читача. 
У товаристві любої дружини, а також з двома великими собаками автор книжки здійснив свою найзаповітнішу мрію переїхав з галасливого великого міста в мальовниче село на півдні Франції, у старовинний прованський будинок. Вони поволі пізнають особливості тутешнього життя від традиційної кухні й місцевого французького діалекту до унікальної манери спілкування провансальців, адже сусіди повсякчас допомагають, розважають, плутають і не перестають дивувати британську родину. 
Книжка легко перенесе читача в казкову атмосферу Провансу — з його простими земними насолодами та незвичним ритмом життя, у якому визначальними є примхи природи, а не сюрпризи шалених буднів, як у мегаполісах.

Автор книг про красоти Провансу, англійський письменник - Пітер Мейл народився в Брайтоні. Залишивши роботу в рекламному бізнесі, в якому пропрацював п'ятнадцять років, Мейл втік від потогінної роботи і цивілізації Туманного Альбіону у французьку провінцію, де у тиші, на лоні природи почав писати освітні книги. У 1989 році була опублікована його книга «Рік в Провансі», що згодом стала міжнародним бестселером. Успіх книги перевершив всі очікування видавців: трьохтисячний тираж розійшовся за лічені дні, а сама книга, що є своєрідним освідченням у коханні півдню Франції, полюбилася не тільки жителям Британії, але й читачам з усього світу.

У 1993 році Бі -Бі-Сі зняло телевізійний серіал за мотивами книги.





29 серпня 2022 р.

Учень чарівника (книги про школи магії)

 Наближається осінь. Школярі готуються до нового учбового року, попри все. Адже знання - сила. Освідчена людина успішна та вільна. 

У магічних світах юні чарівники теж навчаються у школах. Бо професія чаклуна дуже відповідальна, з непередбачуваними наслідками) 





Магічна школа – це така собі модель реального життя, сповненого пригод, труднощів та нагород за подолані перешкоди. 

Пропонуємо вам добірку книжок про пригоди у магічних школах, що допоможуть підліткам навчитись цінувати дружбу та взаємодопомогу, усвідомити важливість засвоєння нових знань, бути впевненим в собі та своїх можливостях.


Дж.К. Ролінг "Гаррі Поттер" (серія книг)

Гоґвортська школа чарів і чаклунства

Історія хлопця-сироти, який живе у сім'ї своєї тітки і навіть не підозрює, що він – справжній чарівник. Але одного разу сова приносить йому листа про зарахованння до Школи Чарівництва Гоґвортс, і життя Гаррі Поттера змінюється назавжди. Він дізнається про існування паралельного світу, в якому йому вже давно заброньовано одне з визначальних місць, де на нього чекають відчайдушні і віддані друзі та найлютіші вороги і підступні злодії. З моменту виходу першої книги про Гаррі Поттера немає жодної дитини, яка б не прагнула вчитися в Гріффіндорі та грати за їх команду в квіддіч.


Урсула Ле Гуїн  "Чарівник Земномор'я"

Школа Магії


Книга Урсули Ле Гуїн - це історія Ґеда, юнака з глухого села на самій околиці Земноморського архіпелагу, який став найбільшим чарівником усього Земномор'я. Але до того початківцю-чарівнику Ґеду належить врятувати своє село від піратів, пройти курс Школи Магії, ледь не загинути, відпустивши на волю свою тінь, і пережити безліч пригод у різних краях Земномор'я - дивної країни Урсули ле Гуїн - видатної американської письменниці,  що створила казково-фантастичну епопею, однаково цікаву дітям і дорослим.

24 серпня 2022 р.

З Днем Незалежності, Україно!

 


Протягом століть Україна виборювала своє існування як самостійної незалежної держави. Згадаймо визвольну боротьбу часів Козаччини, відчайдушне прагнення зберегти свою ідентичність, мову, культуру попри Валуївський циркуляр та Емський указ часів російської імперії, Перші і Другі визвольні змагання у ХХ столітті, і нарешті, теперішня запекла битва проти московитів - нашого одвічного ворога.

Пропонуємо вам добірку книг, що висвітлюють історію нашого тернистого шляху до Незалежності, історію, яка допоможе уникнути помилок минулого і здобути таку омріяну нами Перемогу!


4 серпня 2022 р.

Дощовий настрій: що читати у літню негоду

 



Вже кілька днів поспіль іде дощ. Він навіює легкий смуток, меланхолію, сентиментальні спогади... 

Хочеться зручно вмоститися у кріслі, взяти цукерок та присвятити час читанню. 



Пропонуємо добірку книг, які гарно підійдуть до "дощового настрою".


☂🌂  Франсуаза Саган "Bonjour, печале!"

У психологічних повістях відомої французької письменниці Франсуази Саган звучать туга за щирими глибокими почуттями, співчуття і ніжність до героїв її творів.

«Bonjour, печале!» — перша повість письменниці, яка стала бестселером і перекладена багатьма мовами. Героїня, юна Сесіль, по-своєму розуміє, що таке Добро і Зло, і легковажить не тільки почуттями, а й долями близьких їй людей.

У повісті «Чи любите ви Брамса?» — здавалося б, класичний трикутник — жінка і двоє чоловіків. Однак вибір, який роблять вони, фатальний для кожного…

☂🌂 Володимир Лис "Місяць,обмитий дощем"

Це збірка різнобарвних, але водночас таких споріднених есеїв і новел про життя. Серйозні, а інколи й іронічні роздуми про сенс щоденного буття й плин часу, про історичну долю України й таємниці людського серця… Як відпустити минуле та не боятися нових зустрічей? Де черпати наснагу на кожен день? Як розпізнати поворотні моменти і навчитися не шукати підтексту у випадковостях? Треба просто радіти життю і дихати на повні груди! Натхненні історії з добрим гумором, прості, але такі важливі для кожного цінності, звичні й рідні для нас слова… 

15 липня 2022 р.

Хід королеви: книги про шахи

 


20 липня у всьому світі відзначають Міжнародний день шахів


З’явившись на Сході (Індія, потім – Персія), ця гра вже у ІХ-Х ст. була відома на Русі, про що свідчать археологічні знахідки у Київській та Чернігівській областях.

фото з Національного історичного музею м. Києва


У середньовічній Європі грати в шахи було суворо заборонено всім монаршим особам, лицарям Ордену Тамплієрів, духовенству. Втім, заборони мало хто дотримувався. Згодом шахи не тільки стали улюбленою розвагою аристократів, але й отримали статус цілком належного заняття для священнослужителів.


Моріс Ретч "Шахісти"


Отже, ця давня інтелектуальна гра швидко набула популярності у всьому світі і не втрачає її дотепер. Тому що шахи – це не тільки філософія, стратегія, планування, це також життя, війна, кохання…


Природньо, що і письменники не обійшли шахи своєю увагою. 

Пропонуємо вам добірку художніх творів, де шахи відіграють головну роль.


25 червня 2022 р.

Цікаві книги, які покращать ваші знання української мови

Українська мова є однією з найважливіших форм організації свідомості народу. Одним з найвищих виявів самоутвердження нації є державний статус мови, який законодавчо забезпечує її функціонування в усіх без винятку сферах суспільного життя.
«Нація повинна боронити свою мову більше, ніж свою територію», — говорила Леся Українка.
Адже територію можна відвоювати, а коли вмирає мова, то вмирає і нація. Недаремно кажуть, що мова — як живий організм є однією із найважливіших цеглинок у фундаменті кожної нації.
Народ, котрий втрачає свою мову, перестає бути нацією.
Отже, боротьба за рідну мову – це боротьба за Незалежну Українську Державу. 

Тож пропонуємо вам добірку книг, які допоможуть розширити свій словниковий запас та вдосконалити свої знання з української мови.

20 лютого 2022 р.

Майдан, як символ становлення української нації

Події Революції Гідності назавжди закарбувалися у серці кожного українця. Майдан став символом боротьби, символом утвердження прагнень до європейських цінностей у споконвічно європейській державі. І за цю боротьбу, за нашу з вами свободу й оновлення країни заплачено страшну ціну: своє життя віддали найкращі.
Щороку 20 лютого, в День Героїв Небесної Сотні, згадуємо тих мужніх, незламних українців та їхніх побратимів інших національностей, чиї душі уже на небесах.
День пам’яті Героїв Небесної Сотні відзначається щорічно 20 лютого згідно з Указом Президента України від 11 лютого 2015 року № 69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні».20 лютого 2014 загинуло найбільше активістів Євромайдану. Загалом революційні події зими 2013-2014 років забрали життя понад ста активістів Майдану. 
21 лютого 2014 року офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників Майдану. Того дня на Майдані відбулося прощання із загиблими повстанцями, яких у жалобних промовах назвали «Небесною Сотнею», а під час прощання із загиблими лунала пісня «Плине кача…», яка стала українським народним реквіємом.

7 лютого 2022 р.

Чарльз Дікенс: видатний англійський письменник

Сьогодні світ відзначає 210-річчя від дня народження найпопулярнішого романіста вікторіанської епохи  - Чарльза Діккенса.
Чарльза Діккенса – відомий англійський письменник, автор такиг творів, як «Різдвяної історії», «Пригод Олівера Твіста», «Девіда Коперфільда», «Великих сподівань» та багатьох інших книг, без яких ми сьогодні не уявляємо скарбниці літературної класики. Письменник написав 15 романів, 5 коротких романів і сотні розповіді y статті журналістський. Його стиль підкреслює пікареска, то мовна творчість і сатира, якості, з якими також зображувалося вікторіанське суспільство. На його пам'ять йде цей огляд цієї роботи та слова.

2 лютого 2022 р.

Всесвітній день читання вголос

Всесвітній день читання вголос (англ. World Read Aloud Day) 
— свято, започатковане 2010 року міжнародним освітнім проєктом LitWorld.
Мета Всесвітнього дня читання вголос полягає у тому, щоб надати можливість людям в усьому світі відчути, яке це насправді задоволення — просто читати вголос для інших; щоб нагадати усім про те, що освіта є одним з основних прав людини і це право має кожна людина у світі. Також мета цього свята — зацікавити дітей та підлітків у читанні книжок уголос разом з друзями та спонукати їх до обговорення змісту. В цілому, свято має надихати дітей і дорослих просто більше читати і спілкуватися між собою. До того ж, таке заняття не тільки сприятиме тому, що дитина читатиме більше книг, а також поповненню її словникового запасу.
В останні роки під час святкування Всесвітнього дня читання вголос проводиться міжнародна акція, котра складається з 4-х простих кроків:
1. Вибір книжки.
2. Вибір зацікавленої аудиторії.
3. Читання книжки вголос.
4. Фотографування під час заходу та розміщення фото у соціальних мережах із мітками #WorldReadAloudDay #Всесвітній_день_читання_вголос #Читаємовголос і т. д.

За матерілами інтернет ресурсів:

https://cutt.ly/ZOQQ0jI

https://cutt.ly/hOQQ5wE

21 січня 2022 р.

День Соборності України- єднання сили й духу народу

Сьогодні в Україні 22 січня відзначають День соборності. День соборності України – свято, яке символізує єдність українських земель. Це одне із найважливіших свят нашої країни, адже цього дня відзначається і День соборності, і перше проголошення незалежності України. 
Ідея соборності завжди була наріжною й актуальною для українців. Від другої половини ХІХ століття українська політична єдність стала одним із провідних мотивів декларацій та діяльності національного руху по обидва боки від Збруча. Соборність передбачає не лише пам’ять про минуле, а й потребує згуртованої спільної праці та взаємодії в сучасній Україні, коли ми, з різних регіонів, спілкуємося, разом працюємо, створюємо знакове і важливе.

15 січня 2022 р.

Життя в комедії Жанна Батіста Мольєра

400 років тому, 15 січня народився Жан Батист Мольєр – видатний, комедіограф XVII століття, письменник, драматург, актор театру, людина, засновник французького театру комедії, жанру «високої комедії» та «комедії-балету». Письменник поєднував у своїй творчості народний французький фарс та італійську імпровізаційну комедію, традиційні маски підкреслив деталями живого побуту, на сцені повноправно звучить мова простого народу.н. 
Його блискучі комедії і досі захоплюють усіх своїм бадьорим гумором та викликають веселий сміх. Віра в людину, щирі, хоч і наївні мрії про краще майбутнє, любов до життя, ненависть до всякого соціального зла - ось що висміює драматург у своїх радісно-серйозних комедіях.
За чотири століття твори письменника перекладені багатьма мовами світу. Найкращі жарти з них увійшли в повсякденну мову європейців. Та й про самого Мольєра було написано десятки п’ єс. Написав безліч п'єс, багато з яких досі задіяні у найкращих театрах світу, зокрема такі шедеври, як «Тартюф», «Дон Жуан», «Міщанин у дворянстві», «Мізантроп».

13 січня 2022 р.

День народження Щедрівки

Щедрівки- величальні українські народні обрядові пісні, які виконуються під Новий рік і у Щедрий Вечір. Відповідно до різдвяно-новорічних звичаїв, щедрівки, як і колядки, величають господаря та його родину. Назва «щедрівка», питомо слов'янського походження.
Вона безпосередньо стосується спеціальної вечері — «куті», яку влаштовують після тривалого посту. Так і казали: «щедра кутя», на відміну від колядки, яку називали «пісною», або «бідною кутею».
Щедрувати прийнято 13 січня в вечері. Щедрівки співали окремо господареві, господині, хлопцеві, дівчині, усій родині.  У щедрівках висловлюється побажання багатого врожаю, добробуту, приплоду худоби, доброго роїння бджіл. Поетичне слово в щедрівках і колядках виконує магічну функцію. 

5 січня 2022 р.

Умберто Еко- відомий італійський письменник

Умберто Еко (1932-2016) – один із найпопулярніших італійських письменників сучасної літератури, вчений, літературний криик та філософ.
Видатний італійський вчений, викладач та письменник Умберто Еко народився у невеликому містечку Алессандрії, неподалік від Турину. Батько хотів, щоб старший син став юристом, але Умберто вступив до Туринського університету, щоб вивчати середньовічну філософію та літературу. Завершив навчання у 1954 році, викладав естетику та теорію культури в університетах Мілану, Флоренції та Турину, став професором Болонського університету та почесним доктором багатьох іноземних вищих навчальних закладів. Працював у редакції культури Радіотелебачення Італії. 
Умберт написав понад два десятки наукових праць із семіотики, лінгвістики, теорії літератури, теорії культури, естетики та моралі. Але світову славу Умбертові Еко принесла не його наукова діяльність, а літературна.