Сторінки календаря


1 липня
З 2006 року святкування Дня Канади також стало проводитися у Великобританії на Трафальгарській площі Лондона. Очікується, що ці святкування відбуватимуться щороку. Залежно від доступності Трафальгарській площі, ці події можуть проводитися безпосередньо перед, відразу або після 1 липня.
Основний символ Дня Канади - Національний прапор Канади. Він складається з двох вертикальних червоних прямокутників, розділених білим квадратом. Білий квадрат містить червоне зображення кленового листа. Національні кольори Канади червоні і білі - широко використовуються в День Канади. Деякі люди носять червону і білу одежу, а інші фарбують свої обличчя в цих кольорах.
З Днем Канади!
Після Першої світової війни регіон потрапив під контроль Бельгії, і в 1923 році Ліга Націй надала мандат цій державі на територію Руанда-Урунді (сучасних Руанди і Бурунді). Бельгійці правили колонією Руанда-Урунді через аристократію тутсі. Тутсі і хуту були двома конкуруючими етнічними групами в Руанда-Урунді. Тутсі утворили аристократичну еліту, в той час як хуту переважно займалися сільським господарством. Однак після Другої світової війни Руанда-Урунді виявилася в зоні впливу Сполучених Штатів під адміністративною владою Бельгії.
В кінці 1940-х років виникли політичні партії, а до 50-х років була створена партія «Союз національного прогресу» (UPRONA), яка зіграла важливу роль в здобутті незалежності. Було сформовано відділення Руанда-Урунді. Таким чином в 1962 році, коли народилася Республіка Бурунді, вона стала конституційною монархією під королем тутсі Мвамбуца IV, а в Руанді виграли вибори хуту. Бурунді стала республікою в 1966 році, коли принц Нтаре IV був повалений в результаті військового перевороту на чолі з капітаном Мішелем Мікомберо.
На жаль, навіть після здобуття незалежності в Бурунді не припинилося насильство. Однак День Незалежності все ж є приводом для бурундійцев відсвяткувати свою національну гордість і згадати про минулу боротьбу.
Згідно з індексом Ibrahim з управління в Африці, Руанда є однією з двох країн, яка з 2000 року демонструє послідовні загальні поліпшення в галузі управління. Вона посідає перше місце в Африці з гендерних питань і є однією з п’яти найбільш поліпшених країн після 2000 року.
День Незалежності Руанди - національне свято. Воно зазначає незалежність Руанди від Бельгії, яку держава отримала 1 липня 1962 року, після майже 50-річного бельгійського правління. Президент Кайібанда ввів тоді однопартійну систему, демонтаж якої стався в 1988-1990 роки. Був важкий період і спільними зусиллями він був подоланий.
Національне свято, День незалежності, в Сомалі відзначається щорічно 1 липня. В цей день у 1960 році був створений союз територій Сомаліленд, які до цього моменту перебували під протекторатом італійців і британців. Ці території і утворили Сомалійську Республіку (Сомалі). Було сформовано уряд, до якого увійшли Абдуллахі Іса, Мухаммад Хаджі Ібрагім Егаліте та інші члени урядів опіки і протекторату зі спікером SOMALIA ACT OF UNION (СОЦІАЛЬНОГО АКТУ СОЮЗУ) Хаджі Баширом Ісмаїлом Юсуфом. На посту президента Сомалі національної асамблеї Республіки встав Аден Абдулла Осман Даар. Після всенародного референдуму 20 липня 1961 року народ Сомалі ратифікував нову Конституцію, яка була розроблена в 1960 році. Держава стала членом ООН з 20 вересня 1960 року.
Зараз в цей день, вже традиційно, в країні проводиться щорічний Фестиваль Сомалійського Дня Незалежності. Він проходить на відкритому повітрі і представляє собою яскраву подію багатої культури Сомалі. В цьому заході влаштовуються різні атракціони, піднімаються питання, що стосуються здоров’я, гарного самопочуття і культурної спадщини. Проходить мультикультурний парад.
Архітектурне багатство країни помітно в будь-якій її точці: Храм-маяк Святителя Миколи Мірлікійського в селі Малоріченське - найвищий храм у Криму, середньовічний замок в Кам’янці-Подільському, оперний театр в Одесі, Святогірська Лавра і ресторан "Поплавок" в Дніпропетровську. Не варто забувати, що країна знаходиться в самому серці Європи.
В указі Президента України № 456/95 від 17.06.1995 сказано: «Встановити День архітектури України, який відзначати щорічно 1 липня, - у Всесвітній день архітектури».
Всесвітній день архітектури заснований Міжнародним союзом архітекторів, що виник у 1946 році, після Другої світової війни, коли потрібно було піднімати з розвалин міста, відновлювати підприємства, відтворювати пам’ятники архітектури. З 1996 року Всесвітній День архітектора приурочений до Міжнародного дня житла, який відзначається в перший понеділок жовтня. Це рішення ухвалив Міжнародний союз архітекторів на XX Генеральній асамблеї ООН в Барселоні.
Кожен тенісист мріє потрапити на Вімблдонський тенісний турнір. І це зовсім не дивно. Адже цей турнір є одним з найстаріших і найпрестижніших подій у світі спорту. Проводять його щороку в червні. Тривалість заходу становить 2 тижні.
Вімблдонський турнір проводять у Великобританії в передмісті Лондона Вімблдон, від якого, власне, і виникла назва самого турніру. Він відноситься до одного з 4 турнірів Великого шолома. На відміну від інших турнірів, Вімблдонський турнір в 2020 році, як завжди, пройде на зелених трав'яних кортах.
Вперше тенісний турнір у Лондоні, точніше в його передмісті, був проведений в 1877 році. Змагання були тільки в чоловічому одиночному розряді. У 1884 році до турніру були включені поодинокі жіночі та парні чоловічі змагання. І тільки в 1913 році додали парні жіночі та змішані змагання. У цих 5 основних розрядах турнір проводиться і до сьогодні. Також проводяться юнацькі турніри і спеціальні (для певних вікових категорій).
2 липня
Спортивним журналістам зазвичай подобається те, чим вони займаються, однак вони намагаються залишатися нейтральними по відношенню до змагань, які описують. Об’єктивність - це професійна необхідність.
Сьогодні журналістам доводиться мати справу з ринком, що постійно змінюється. Багато друкованих видання скорочують персонал, а деякі закриваються. Щоб зробити хорошу кар’єру, спортивні журналісти, як правило, змушені подорожувати з одного міста до іншого, виходячи на більш ефективні медійні ринки. Ця подорож може виявитися виснажливою для деяких з них. Наприклад, у США бейсбольні команди вищої ліги грають в кожному сезоні по 81 грі.
Сієнський Паліо — це знамениті на весь світ перегони, які беруть свій початок ще в Середньовіччі.
Перегони в Італії The Palio Siena in традиційно проходять 2 (іноді три) рази на рік. Перші перегони проводять 2 липня. У них беруть участь 10 коней із вершниками, які символізують десять з сімнадцяти районів міста. Перша частина турніру присвячується Мадонні Провенцано.
Друга частина перегонів проводиться в серпні, 16 числа, і вона організовується на честь Діви Марії. Іноді магістрат міста може прийняти рішення, і свято паліо в Сієні тоді буде складатися з трьох забігів. Рішення про третій забіг приймається, як правило, на честь відзначення видатної події (наприклад, такі перегони проводилися, щоб відсвяткувати висадку перших людей на Місяць, а також на честь настання нового тисячоліття).
Паліо в Сієні 2020 року буде проводитися в 2 етапи і планується, що на цьому заході буде рекордна кількість гостей. Кінні перегони в Сієні 2020 року будуть супроводжуватися музичними фестивалями, костюмованими ходами і балами, конкурсами національних костюмів, ярмарками, історичними процесіями.
Основна мета турніру — це не просто виявлення переможця забігу, а збереження нематеріальної частини культурної спадщини Паліо.
3 липня
З 1991 року День Незалежності в Білорусі відзначався 27 липня. У цей день була прийнята Декларації про суверенітет держави. Після розпаду СРСР народ Білорусі проголосив свою незалежність від Радянського Союзу 25 серпня 1991 року. Формально суверенітет був отриманий 26 грудня 1991 року. Рішення про святкування національного свята Дня Незалежності 3 липня, приурочене до Дня визволення Білорусії від німецько-фашистських загарбників в 1944 році. Воно було прийнято в ході всенародного референдуму, який відбувся в 1996 році. Мало хто знає, що в Білорусі війна розпочалася 1 вересня 1939 року й молоді хлопці були мобілізовані на польський фронт. Майже кожен четвертий білорус згодом загинув.
Основний захід до Дня Незалежності в країні, це урочистий військовий парад у столиці. По завершенню офіційної частини заходу проходять народні свята та гуляння. Цей День є вихідним.
З 3 по 9 липня в місті Сантьяго на східному узбережжі Куби проходить вуличний Свято вогнів - Fiesta del Fuego .
Але в 2020 році в зв'язку з пандемією коронавируса фестивальні заходи можуть бути скасовані або перенесені.
Це відмінний привід бажаючим познайомитися з Карибської культурою, протанцювавши всю ніч на вулицях Сантьяго-де-Куба, підкріпившись (якщо є бажання) чудовим кубинським ромом. Сантьяго-де-Куба - «перше місто революції».
Як і всі хороші революціонери, жителі Сантьяго знають, як влаштувати гарне свято. Під час свята можна знайти розваги на будь-який смак: виступ традиційних музичних колективів, світова танцювальна музика, процесії з прикрашеними платформами і забавно одягненими танцюристами, безліч всякої смакоти на виносних лотках (особливо популярні продукти зі свинини) і, звичайно ж, пиво і ром ( не забудьте власні склянки).
Саме екзотичне і видовищне виступ, звичайно ж, готують факіри і всілякі «майстра» вогню. На Кубі в ці дні особливо заворожує гуляти по нічному Сантьяго і дивитися на вогненні вистави, вуличні ігри з вогнем і дискотеки, наповнені світлом палаючих факелів.
4 липня
Згідно з Указом Президента України № 97/2018 від 4 квітня 2018 року "Про внесення зміни до Указу Президента України від 9 грудня 2015 року № 693", тепер День Національної поліції України відзначається щорічно 4 липня.
Україна - держава, в якій повага до думки та запитам суспільства, є один з фундаментальних пріоритетів. На нову Національну поліцію в значній мірі покладені надії, що у виконанні своїх обов’язків вона буде стійка в нетерпимості до процесів корупції, прозоріша і проста, справедлива, ефективна і відкрита для українського суспільства.
У цей День ми приєднуємося до привітань на адресу всіх, хто бере участь в якісній роботі Національної поліції України! Бажаємо їм високих професійних досягнень! Широкої громадської поваги та успіхів в роботі!
День незалежності вважається днем народження Сполучених Штатів як вільної і незалежної країни. Більшість американців називають це свято просто за його датою - «Четверте липня».
Свято нагадує про те, що 4 липня 1776 було підписано Декларацію незалежності. У той час жителі 13 британських колоній, які розташовувалися уздовж східного узбережжя сьогоднішньої території Сполучених Штатів, вели війну з англійським королем і парламентом, оскільки вважали, що ті поводяться з ними несправедливо. Війна почалась у 1775 році.
В ході військових дій колоністи зрозуміли, що б’ються не просто за краще поводження, а за свободу від англійського панування. Це було чітко сформульовано в Декларації незалежності, яку підписали керівники колоній. Вперше в офіційному документі колонії іменувалися Сполученими Штатами Америки.
Феєрверки є невід’ємною частиною святкування Дня незалежності. У 2012 році США імпортували феєрверків на суму $ 227,3 млн з Китаю. Барбекю також є дуже популярною традицією. Як правило, в цей святковий день американці з’їдають більше 150 млн хот-догів і 700 млн фунтів курятини.
Враховуючи значення судово-експертної діяльності в забезпеченні правосуддя, захисту прав і свобод людини і громадянина, як наголошується в указі Президента України, і на підтримку ініціативи громадськості, глава держави постановив відзначати День судового експерта щорічно 4 липня. Указ Президента України Віктора Ющенка від 10 червня 2009 року № 424/2009. Тепер у цей славний день на абсолютно законних підставах ми вітаємо всіх фахівців та експертів, зайнятих у належному забезпеченні діяльності судочинства. Бажаємо вам неухильного професійного росту, успіхів в роботі і звичайно ж стабільно міцного здоров’я!
У 1992 році Генеральна Асамблея проголосила першу суботу липня Міжнародним днем кооперативів (резолюція 47/90 від 16 грудня).
Цього дня відзначалося сторіччя Міжнародного кооперативного альянсу - об’єднання організацій, що нараховують 760 мільйонів членів кооперативів у 100 країнах.
У 1994 році Асамблея, визнаючи, що кооперативи стають одним з необхідних факторів соціально-економічного розвитку, запропонувала урядам, міжнародним організаціям, спеціалізованим закладам і національним та міжнародним кооперативним організаціям щорічно відзначати цей день у першу суботу липня.
В 2020 році Міжнародний день кооперативів припадає на 4 липня.
Літо — пора веселощів, відпочинку і яскравих, незабутніх емоцій. Все це вам може дати фестиваль Exit (Екзіт) в Сербії. Протягом чотирьох днів на його майданчиках виступатимуть представники всіляких музичних течій, так що тут знайде для себе щось цікаве практично будь-який відвідувач. Фестиваль Exit 2020 — це рок, хіп-хоп, клубна та електронна музика; вибирайте, що вам до душі, і насолоджуйтеся звуком!
Exit фестиваль починався як ініціатива трьох сербських студентів, які своїми силами організували музичну подію, де молодь країни могла зустрітися і добре провести час (2000 рік). З часом Exit в Сербії отримав підтримку офіційних осіб, обзавівся спонсорами, і тепер кожен рік дає привід меломанам відправитися цю чудову країну, щоб почути улюблених виконавців і відкрити для себе нові імена в музиці.
Exit фестиваль в Сербії проводиться на території старовинної Петроварадинської фортеці міста Нові-Сад, на березі Дунаю, тому атмосфера заходу унікальна і дуже незвичайна.
У Норвегії, як і в інших європейських монархіях, відзначаються дні народження членів Королівської сім'ї , які є Прапор-днями (свята і пам'ятні дати, на честь яких у встановлених законодавством місцях підіймається державний прапор), але не є в цій країні національними святами і офіційними вихідними. Хоча в ці дні прийнято проводити ряд урочистих заходів.
4 липня в Норвегії відзначають День народження королеви Соні - дружини короля Харальда V (король Норвегії з 1991 року).
Королева Соня, уроджена Соня Харальдсен (Sonja Haraldsen), народилася 4 липня 1937 року в родині багатого торговця. Вона виросла в Осло, закінчила звичайну гімназію, потім навчалася на модельєра-дизайнера одягу в одній з професійних шкіл столиці і в школі ремесел і мистецтв в Лозанні. Свою освіту, вже будучи принцесою, Соня закінчила в Університеті Осло, де займалася історією культури, французькою та англійською мовами.
5 липня
Війська ППО є видом Збройних Сил України і призначені для попередження про напад повітряно-космічного противника, захисту важливих адміністративно політичних центрів і прикриття промислово економічних районів, угруповань Збройних Сил, важливих військових та інших об’єктів від ударів з повітря. У мирний час вартові неба України здійснюють бойове чергування з охорони державного кордону країни в повітряному просторі та контролюють перельоти повітряних суден через державний кордон, загальна довжина якої з 9-ма країнами світу становить 7698 кілометрів.
Цілодобово бойове чергування несуть близько 2500 військовослужбовців. Протягом доби здійснюється радіолокаційне супроводження більш 400 літальних апаратів, а за місяць ця цифра сягає 12-13 тисяч.
Сьогодні в Військах Протиповітряної оборони 9 частин мають почесні найменування. Десять військових частин нагороджено бойовими орденами, а ще дев’яти вручені бойові прапори. У штабі Військ ППО служить єдина жінка-полковник у Збройних Силах України - Тетяна Корсунь.
Найвагомішою з історичних подій для встановлення дати святкування Дня Військово-Морських Сил в Україні визнаний морський похід і перемога київського князя Олега під Константинополем в червні - липні 907 року.
Святкування Дня Військово-морських Сил Збройних Сил України проводиться на головній базі флоту в місті Севастополі та в місцях базування і дислокації сил.
В 2020 році День Військово-Морських Сил Збройних Сил України (День флоту України, День Військово-Морських Сил України) припадає на 5 липня.
Боліваріанська Республіка Венесуела відзначає свій День Незалежності щорічно 5 липня. На честь цього Дня вшановується один з національних героїв, Симон Болівар, і роки прагнення до незалежності від Іспанії.
Країна за останні кілька десятиліть досягла значних успіхів в областях науки, політики і технологій. День Незалежності Венесуели, як і інші національні свята та фестивалі, відзначається з особливою родзинкою та святковим запалом.
Святкування Дня Незалежності в Венесуелі було б неповним без різних урочистостей у поєднанні з цілою серією розважальних заходів. Акцентується багата культурна спадщина країни. Для венесуельців і більшості боліваріанців це особливий день, і вони докладають значних зусиль, щоб поділитися цим моментом з усіма небайдужими людьми.
5 липня Республіка Кабо-Верде святкує свій національний День Незалежності, відзначаючи досягнення свободи від португальців у 1975 році. Святкові заходи включають традиційні танцювальні та музичні програми, паради і різноманітні натхненні політичні промови.
Сучасна Республіка Кабо-Верде, держава в Західній Африці, розташована на островах Зеленого Мису в Атлантичному океані, що в 620 км від узбережжя Африки, має багату історію. До прибуття португальців в 1446 році Кабо-Верде було безлюдним архіпелагом в Атлантичному океані. Коли ті припливли до островів, вони оселилися в районі Сантьяго, назвавши поселення Рібейра-Гранде. Незабаром цей тихий архіпелаг став справжнім рабовласницьким форпостом, і рабів стали залучати до роботи на бавовняних плантаціях.
30 грудня 2011 Указ Президента України від 18 листопада 2008 року № 1053 «Про День флоту України», визнаний новим Президентом втратившим чинність, однак подовжував відзначатися багатьма моряками та працівниками флоту.
З 2015-го року, відповідно до Указу Президента України № 332/2015 від 12-го червня 2015-го року, на підтримку ініціативи працівників морського та річкового флоту України проголошено: "Установити в Україні професійне свято працівників морського та річкового флоту - День працівників морського та річкового флоту, яке відзначати щорічно у першу неділю липня."
У цей День ми приєднуємося до привітань на адресу всіх моряків, працівників флоту і бажаємо їм здоров’я та успіхів у роботі, сімейного щастя і благополуччя!
В 2020 році День працівників морського і річкового флоту припадає на 5 липня.
6 липня
Причин, через які люди цілуються, може бути дуже багато і зараз фахівці сексологи часто схильні розглядати поцілунок як якусь щеплену людині культурну традицію чи стереотип, де дана дія вже відбувається на глибокому підсвідомому рівні при певних інтимних романтичних ситуаціях. Одним з аргументів наводиться широке поширення реклами поцілунку в засобах масової інформації. Але ті, хто хоч раз використав поцілунок «за призначенням» мають повне право з ними не погодитися. Поцілунок - це природна, практична, усвідомлена реалізація всіх ніжних почуттів, які тільки може мати людина по відношенню до іншої людини і його застосування не тільки закономірно, а й покликане викликати відповідну і відповідну позитивну реакцію!
І звичайно ж у поцілунків є не тільки прихильники, а й противники. Серед противників цієї прекрасної можливості вираження своєї любові і ніжності знаходяться люди, які свого часу, з тих чи інших причин були позбавлені нормальної можливості для подібних відносин. Тут приходить на допомогу Всесвітній День поцілунків - для когось це час подивитися на себе з боку, щоб стати більш м’яким і дозволити собі нарешті відкритися для любові і ніжності, для когось це час для прекрасного свята теплих почуттів, адже їх на рік не так вже й багато!
Острови відомі своїми недоторканими пляжами і доброзичливим населенням. Жителі островів вперше познайомилися з європейцями в 1505 році, коли на острови висадилися португальські дослідники. Однак саме французи зуміли встановити контроль над цим архіпелагом. Вони прийшли на Коморські острови у1843 році і взяли під свій контроль Майотту, а до 1886 року захопили ще три острови архіпелагу - Гранд-Комор, Анжуан і Мохели.
Як і багато інших країн, Коморські Острови також відзначають своє національне свято - День Незалежності. Коморці шанують своє минуле і святкують своє сьогодення. Щорічно 6 липня народ Союзу Коморських Островів згадує свою реалізовану історичну можливість здобуття свободи від Франції в 1975 році.
У цей день проводяться заходи з традиційними танцями, музикою і національною кухнею. Невід’ємною частиною подібних урочистостей є яскраві політичні виступи і промова Президента.
На території держави розташовано озеро Малаві, що займає площу 29 600 квадратних кілометрів. Воно є гарним прісноводним озером і головним пунктом призначення для дайверів, об’єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Також стверджується, що озеро містить більше видів риб, ніж будь-яке інше озеро в світі.
День Республіки Малаві, за даними проекту DilovaMova.com, також відомий як Національний День. Свято присвячено дню здобуття незалежності Малаві від Великобританії в 1966 році. До цього, цей район Африки був відомий як Ньясаленд. Опівночі з 5 на 6 липня 1966 року, близько 40 тисяч людей вітали урочисту зміну державних символів на Центральному стадіоні, відкриваючи автономію Малаві.
Сьогодні в цей День традиційні церемонії і молебні, які проводяться на стадіонах в Блантайрі, Мзузу або столиці Лілонгве.
Фестиваль Сан-Фермін у Памплоні в Іспанії — це одне з найяскравіших дійств, на якому можна побувати, подорожуючи Європою. Незважаючи на те, що календарний рік в Іспанії починається, як і у всіх інших, 1 січня, в Памплоні Новий рік починається 6 липня. У всякому разі, так стверджують місцеві жителі, які саме в цей день починають святкувати своє найгаласливіше, веселе і неординарне свято — фестиваль Сан-Фермін.
Урочистості на святі проводяться в честь святого Ферміна. Саме свято триває 204 години: починається опівдні 6 липня зі звернення міського голови до гостей і жителів міста, яке вимовляється з головного балкона мерії, і закінчується опівночі 14 липня.
Сан-Фермін — свято, насичене подіями: фестивалі, карнавали, масові гуляння і танці — все це не припиняється ні вдень, ні вночі. Але родзинка свята — це енсьєрро, традиційний забіг міськими вулицями, коли учасників забігу переслідують люті бики.
Паризький джазовий фестиваль - визначна подія в культурному житті Європи. Щорічно джазовий фестиваль у Франції відкривається в травні і триває два-три місяці. Урочисте закриття фестивалю проходить частіше всього в липні.
Джазовий фестиваль в Парижі в 2020 році - це культовий захід, який приверне до себе величезну кількість джазових виконавців з усього світу і тисячі шанувальників цього жанру.
Щорічно в рамках фестивалю в Парижі, а також в лісі Вінсен проходять джазові концерти, різні конкурси та змагання, мета яких виявити кращого джазового виконавця.
Паризький джазовий фестиваль виконує величезну просвітницьку і освітню функцію, адже під час його проведення постійно проводяться відкриті уроки джазової музики, семінари, практикуми та тренінги, покликані передати молодому поколінню виконавців найцінніші джазові придбання.
В рамках фестивалю проходить безліч безкоштовних виступів, однак найбільш титуловані виконавці виступають, як правило, у вихідні дні, та вхід на їхні концерти платний. Сума, проте, невелика - близько 5 євро з людини.
Безліч концертних заходів, проведених в рамках фестивалю, проходять в одному з найкрасивіших парків Парижа - Floral de Paris.
Щорічно 6 липня о Литві відзначається національне свято - День державності , приурочений до дня коронації князя Міндовга (Mindaugas) в 1253 році. З цієї події, як вважають сучасні литовські історики, Литва веде відлік своєї державності, початок орієнтації країни на західну демократію.
На площі біля президентського палацу проходить урочиста церемонія підняття державного прапора, у вільнюському Кафедральному соборі - урочиста меса, а ввечері офіційний прийом на честь свята. По всій же країні, крім урочистих церемоній, проходить і безліч різних культурних і просвітницьких заходів, що нагадують про витоки Литовської держави, його історії.
Ім'я Ейно Лейно діє в Фінляндії, як якийсь пароль. Коли говориш фіну, що полонений поезією Лейно і переводиш її, то після неодмінних вигуків подиву і схвалення співрозмовник вважає своїм обов'язком продекламувати хоч пару його рядків. Майже у кожного дорослого жителя країни є «свої» улюблені вірші Лейно. Пісні на його тексти часто звучать по радіо, деякі його рядки стали прислів'ями. Про його життя до сих пір ходять анекдоти і легенди. У чому ж причина цієї нев'янучої популярності?
Культура і історія народу зберігається і розвивається, в першу чергу, в слові і передається від покоління до покоління через мову. І якщо поет, на думку Йосипа Бродського, Є знаряддям мови, то Лейно - яскравий тому приклад: у його віршах фінську мову зазвучав зовсім по-новому, фінська поезія збагатилася новими ритмами і формами.
Ян Гус (приблизно 1371 - 6 липня 1415) - «магістр вільних мистецтв», священик, професор, декан, а потім ректор Празького університету, великий чеський реформатор, натхненний проповідник Віфлеємської капели, автор трактату «Про Церкви» і, нарешті, в'язень, судимий Констанцським Собором за єресь. Він залишив велике літературна спадщина, вніс великий внесок в розробку літературного середньовічного чеської мови і кодифікацію чеської орфографії.
Відомий проповідник був спалений живцем за свої погляди та ідеї, і після смерті його ім'я стало прапором для національно-визвольного руху, спрямованого проти австро-німецького засилля.
7 липня
Найбільший з усіх островів держави - Гуадалканал. Іншими значними островами є Шуазель, Сан-Крістобаль, Санта-Ізабель, Малайта, Санта-Крус і Нова Джоржия. Там розташована найбільша в світі лагуна з солоною водою - Лагуна Маров.
Архіпелаг розташований в південній частині Тихого океану, на схід від острова Нова Гвінея і на північний схід від Австралії. Острови знаходяться на південь від екватора і мають екваторіальний тропічний клімат. Велика частина їх територій покрита тропічними лісами. Гігантська Соломонова ящірка зустрічається тільки на цих островах. Крім того, на островах мешкає безліч унікальних видів птахів.
Національний День Незалежності, що відзначається 7 липня, є найважливішою подією для жителів Соломонових Островів. Це свято знаменує собою дату, коли Соломонові Острови стали незалежними від британського уряду у 1978 році. Це день урочистостей, активних спортивних заходів та сімейного відпочинку.
Зазвичай в столиці держави Хоніара, розташованій на острові Гуадалканал, День Незалежності відзначається парадом поліцейських підрозділів. Свята тривають протягом дня і включають молодіжні виступи, традиційні танцювальні номери і багато іншого.
7 липня - Національний день макаронів в США, як ніби нам потрібно інше виправдання, щоб приготувати деякі з наших улюблених макаронів в цей день. В Італії відзначають День, присвячений цьому кулінарному виробу - 25 жовтня. За даними проекту DilovaMova.com, він називається День пасти.
Коли ви почуєте слово «макарони», ваша перша думка може бути «... з сиром». Проте, ця універсальна приправа до макаронів оживляє величезну кількість страв на їх основі. Від холодних салатів до гарячих супів.
На нашій планеті навіть створена спеціальна міжнародна група людей, які професійно їдять і обговорюють макарони, а Національна асоціація пасти (NPA) в Сполучених Штатах є торговельною асоціацією професіоналів в індустрії виробництва макаронних виробів. NPA спочатку сформувалася як Національна асоціація виробників макаронів і локшини Америки в 1904 році і зареєстрована однією з найстаріших торгових асоціацій в Сполучених Штатах.
Приєднуйтесь до святкування Дня макаронів не тільки 7 липня!
Зараз однозначно вже можна сказати, що зусиллями працівників природно-заповідної справи вдалося в значній мірі зберегти від руйнування багато унікальних природних комплексів, сприяючи збереженню біологічного розмаїття та протидіючі екологічному розоренню багатьох регіонів. Це ще далеко не перемога, це всього лише один крок, так як жадібність і політична короткозорість подібні гігантському жорнову, який нещадно розкручується з кожним днем і здатний в лічені хвилини поглинути всілякі, навіть добуті з великими труднощами і сміливі досягнення.
З метою підтримки природно-заповідної справи, враховуючи істотний внесок фахівців та професіоналів, не байдужих людей до сьогодення та майбуття стану нашої природи, на підтримку ініціативи Міністерства охорони навколишнього природного середовища, 18-го серпня 2009-го року Президентом України, згідно Указу № 629/2009 встановлено професійне свято працівників природно-заповідної справи, який тепер щорічно відзначається 7 липня.
8 липня
Родина являє собою організовану соціальну групу, а її представники пов’язані між собою не тільки спільністю побуту, але і взаємною моральною відповідальністю, а також соціальною необхідністю, яка зумовлює потребу суспільства в духовному і фізичному самовідтворенні, звідси, мабуть і пійшов вираз: сім’я - осередок суспільства. Звичайно ж, сім’я належить до найважливіших суспільних та державних цінностей. Деякі наукові теорії стверджують, що саме форма сім’ї могла протягом багатьох століть визначати загальний напрям еволюції основоположних макросоціальних систем.
Для дітей родина - це своєрідне середовище, в якому у дитини складаються умови його психічного, фізичного, інтелектуального та емоційного розвитку. Для дорослої людини вона є джерелом реалізації цілого ряду його потреб.
Міжнародний джазовий фестиваль у Празі — один з найавторитетніших та найстаріших джазових заходів у Європі.
Кожен рік цей почесний фестиваль збирає величезну кількість джазових виконавців з усього світу. Крім джаз-музикантів, сюди приїжджають натовпи прихильників цього музичного напрямку.
Виступи проходять в кращих празьких залах. Програма заходу різноманітна. Міжнародний джазовий фестиваль в Чехії 2020 року поставив своєю метою познайомити слухачів з якомога більшою кількістю джазових напрямків і стилів.
Крім конкурсної програми, фестиваль запропонує безліч виступів як іменитих виконавців, так і ще не відомих слухачеві імен.
Крім концертів, під час фестивалю буде проводитися безліч майстер-класів, відкритих уроків джазової імпровізації, тренінгів для біг-бендів та солістів. Також на фестивалі будуть працювати міні-ярмарки, мета яких — представити покупцю широкий асортимент джазових записів та музичних інструментів. Професіонали та любителі джазу зможуть знайти на цих ярмарках для себе найбільш потрібне і найцікавіше.
У цьому році в програмі фестивалю, який проходить під кураторством мера столиці, заявлено рекордну кількість зірок джазової сцени зі всього світу.
Сьогодні «Смак Чикаго» - це велике і інтернаціональне подія, що привертає мільйони любителів смачної їжі. Учасники фестивалю - представники ресторанного бізнесу Чикаго, Нью-Йорка, Лос-Анджелеса та інших міст. Гостями фестивалю вже традиційно стають не тільки американці, але і численні іноземці, адже «Смак Чикаго» вважається одним з головних туристичних подій Іллінойсу. Щорічно його відвідують більше 3 мільйонів чоловік.
Фестиваль проходить в Грант-Парку (Grant Park) в центрі Чикаго під відкритим небом. Територія парку заставлена ​​яскравими наметами і тентами, де йде приготування і дегустація всіляких страв. Вибір страв, представлених на фестивалі, величезний (причому - від етнічних до екзотичних). Щодня понад 70 ресторанів міста пропонують тут свої найкращі страви, як оригінальних рецептів, так і в класичному виконанні. І все це різноманіття кулінарних шедеврів, розташованих в одному місці, відвідувачі можуть спробувати.
9 липня
Свій День Незалежності Аргентина традиційно святкує 9 липня. Відзначається незалежність держави від Іспанії, яка була проголошена 9 липня 1816 року.
Через шість років після створення Першого уряду Аргентини, 25 травня 1810 року, делегати з Об’єднаних провінцій Південної Америки проголосили себе незалежними від Іспанії. Це було зроблено, коли делегати зібралися в одному з будинків в Тукумане. До речі, цей будинок зберігся і був перетворений на музей.
Після того, як європейські дослідники прибули до регіону на початку XVI століття, в 1580 році Іспанія швидко встановила тут свою постійну колонію на місці сучасного Буенос-Айресу.
10 липня
Рух до незалежності почался тільки після закінчення Другої світової війни. Тоді, в 1950-х роках і почали формуватися місцеві політичні партії. Нова Конституція, яка дає більше місцевої автономії, вступила в силу в 1964 році. У 1967 році Багамські Острови вперше отримали правило більшості.
22 червня 1973 року Британський палата Лордів проголосувала за надання Багамським островам незалежності.
10 липня 1973 року Багамські Острови офіційно оголосили незалежною державою. Це сталося, коли документи, що стосуються юридичних формальностей, були передані прем’єр-міністру Ліндену Піндлінгу принцом Чарльзом.
10 липня 1973 року Багамські Острови приєдналися до Співдружності націй.
Національні символи Багамських островів: національна квітка - "Жовтий старець" (yellow elder), національне дерево - Дерево життя (Lignum Vitae), національна птах - фламінго, а національна риба - синій марлин.
Завітайте на Багами!
З Днем Незалежності Багамських островів!
Брест — це місто-порт на західному узбережжі Франції, тому не дивно, що саме тут з 1992 року проходить традиційний морський фестиваль.
Всі, хто цікавиться кораблебудуванням і вітрильними судами, зможуть сповна насолодитися видовищем всіляких плавзасобів, які представляють різні періоди й країни. Фрегати, бригантини, барки і яхти — прогулюючись уздовж їх струнких рядів можна побачити своїми очима, як розвивалася історія суднобудування починаючи з самих ранніх часів.
Цікавий момент: кожна з команд прагне представити морські традиції своєї держави. Під звуки національних інструментів вони пропонують відвідувачам пригоститися стравами своєї кухні, і при цьому створюється непередавана атмосфера бурхливого і строкатого морського порту.
Не пропустіть свій шанс, адже морський фестиваль у Бресті проводиться раз на чотири роки, і черговий пройде в 2020! Ми впевнені, що побувавши на цьому торжестві, ви будете з нетерпінням чекати наступного фестивалю.
11 липня
Протягом десятиліть Організація Об’єднаних Націй здійснює свою оперативну діяльність у багатьох країнах, що розвиваються. У результаті плідної співпраці різних підрозділів Організації створюються національні статистичні бюро, проводяться переписи населення, складаються прогнози і здійснюється поширення достовірної інформації.
Статистична і методологічна робота Організації Об’єднаних Націй в області народонаселення, особливо її авторитетні оцінки і прогнози чисельності населення та динаміки її зміни, проклали шлях подальшим дослідженням. Це призвело до істотного зміцнення національної бази перспективного планування, здатної інкорпорувати демографічну статистику в контексті планування з метою розвитку і приймати виважені рішення в соціально-економічній галузі.
Всесвітній день шоколаду або World Chocolate Day відзначається щорічно 11 липня або 7 липня на заході Європи.
Це свято виникло у Франції в 1995 році. День шоколаду швидко набув популярності і був підтриманий в Німеччині, Італії, Швейцарії, інших країнах як всередині Європейського союзу і за його межами.
У цей день проводяться різноманітні фестивалі та заходи, присвячені цьому чудовому продукту.
Наукою встановлено той факт, що в шоколаді є елементи, які сприяють як відпочинку, так і психологічному відновленню. Темні сорти шоколаду сприяють викиду ендорфінів - так званих гормонів щастя, які впливають на центри задоволення, покращуючи настрій і підтримуючи тонус організму. Так само існує гіпотеза, що шоколад володіє «протираковим» ефектом і здатний сповільнювати процеси старіння. На жаль вчені одностайно констатують той факт, що шоколад сприяє збільшенню маси тіла, але це аж ніяк не є його недоліком. Шоколад багатий поживними речовинами, в тому числі жирами, а значить і калоріями.
Існує думка, що першими навчилися робити шоколад ацтеки. Основною сировиною для виробництва шоколаду є какао-боби.
Наадам дослівно з монгольської - "три ігрища мужів". Це традиційне спортивне змагання з трьох національних видів спорту: боротьби, стрільби з лука, кінних перегонів. Це найбільше й найвідоміше спортивне свято і фестиваль в Монголії збирає всіх - і молодих, і людей похилого віку. Відзначається щорічно 11-13 липня. Найбільший фестиваль проводиться в столиці Монголії Улан-Баторі. Назва столиці походить від монгольського Уланьянбаяра, що означає «Червоний герой». Місто було засноване у 1639 році як пересувний монастир і 28 разів змінювало місце свого розташування до того, як остаточно облаштувалося на річках Туул і Селбі в 1778 році. У 2008 році в ньому проживало понад 1 мільйон осіб.
Є легенда, що в часи турецького панування при облозі Егерської фортеці вождь угорців дав солдатам вина. І ось турки, побачивши, як підборіддями солдатів стікає щось червоне, подумали, що це бичача кров. Ще одна легенда говорить про те, що кров убитого святого Едедеа текла вулицями і надала місцевим сортам винограду надзвичайно насиченого червоного кольору і смаку. Як би там не було, а фестиваль вина «Бичача кров» (Егер Bikavér) дійсно дарує нам надзвичайно смачні сорти вина.
Щороку в липні угорський фестиваль вина в Егері збирає величезну кількість туристів. Присвячене це свято покровителю виноробства святому Донату. І дійсно, місцеве вино вище всяких похвал. Його виготовляють з декількох сортів винограду. Для того, щоб вино не було занадто терпким, використовуються спеціальні технології. Вино зазвичай витримується два роки в дубових бочках і тільки після цього здобуває необхідний смак і аромат. Після витримки вино розливають у скляний посуд.
Фестиваль вина «Бичача кров» в Егері зазвичай триває 3 дні і починається в другу липневу п'ятницю. У всіх бажаючих буде можливість оцінити місцеві вина, а також відвідати місцеву фортецю і побачити інші пам'ятки.
Незважаючи на численні спростування і неясності, вважається, що 11 липня 1995 армія Республіки Сербської, поліція і добровольчі загони вчинили велике військове злочин проти чоловічого бошняцкого населення села Сребреніца в ході громадянської війни в Боснії і Герцеговині (БіГ).
Згідно з резолюцією №824 Радбезу ООН від 6 травня 1993 року Сребрениця в числі інших населених пунктів БіГ була оголошена демілітаризованою зоною під захистом ООН. Проте, цього зроблено не було, і на території зони навколо Сребрениці залишився контингент армії БіГ - бошняцкой армії - під командуванням Насера Оричи, а також добровольчі формування.
30 травня 1995 року генеральний секретар ООН Бутрос Галі звинуватив в недотриманні вимог резолюції влади БіГ, після того почастішали напади з боку Сребрениці на підконтрольні сербам території. Список убитих на цій території в 1992-1995 роках, що містить імена 3200 осіб, що не був згодом прийнятий до розгляду Гаазьким трибуналом.
12 липня
Кока в державі є основною сільськогосподарської культурою і становить 95% експорту країни. Інші експортні культури включають копру, пальмові зерна і кави. Плантації коки є основними туристичними пам’ятками. Крім того, крихітний острів під назвою Бомбом, розташований біля північного узбережжя Прінсіпі, є ще й відомим туристичним центром.
Національне свято День Незалежності Демократичної Республіки Сан-Томе і Прінсіпі відзначається 12 липня з 1975 року, коли країна отримала незалежність від Португалії. Це одна з перших африканських країн, яка впровадила демократичні реформи і внесла відповідні зміни в своєї конституції.
День незалежності є Національним святом Сан-Томе і Прінсіпі. У цей день традиційно по всій країні проходять різні святкові заходи. Вони включають офіційні промови і барвисті паради, але не обмежуються ними. На островах організовуються традиційні танці та різноманітні культурні програми, концерти під відкритим небом, театральні вистави і т. п.
Зараз Кірібаті - невелика острівна держава в центральній частині Тихого океану. Населення в 2015 році становило 105 711 осіб. Місцеві жителі називають себе ель-Кірібаті, тут це слово має значення однини і множини одночасно. Середня тривалість життя на островах становить близько 66 років.
Республіка Кірібаті святкує свій День Незалежності 12 липня, починаючи з 1979 року. Це національне свято країни, яке відзначає здобуття незалежності від Великобританії.
Святкування Національного Дня Незалежності в Кірібаті зазвичай триває кілька днів. За традицією, уряд призначає дати ще декількох державних свят, таких як День Євангелія, День людей похилого віку та День національної культури. Ці події відбуваються в рамках святкування тижня Незалежності.
Найбільші заходи проводяться в Південній Тараві, столиці Кірібаті. Вони проходять на Національному стадіоні Баірікі. Святкування включає в себе промову Президента, барвистий парад, традиційні танці та культурні програми, кайт-політ, гонки на каное та різні спортивні змагання.
У День рибалки стало доброю традицією проводити різноманітні конкурси та змагання не тільки серед професійних рибальських бригад, а й серед простих любителів рибної ловлі. Це свято не має обмежень по статі або віку і часто об’єднує цілі сім’ї, подаючи привід для гарного і приємного проведення часу на природі, в колі друзів або однодумців. В цей день вітають не тільки всіх, хто поєднав своє життя з цією складною і романтичної професією, а також тих, для кого заняття риболовлею є спортом чи хобі, особливим станом душі чи способом злиття з природою. Рибалки - це особливе, своєрідне братство, яке складається з людей різних занять і віків, це не тільки азарт, але і можливість зануритися у роздуми, і просто гордість, яку може подарувати рибалці його вдалий улов.
Ось уже декілька років поспіль шанувальники електронної музики можуть зустрітися в Хорватії на всесвітньо відомому Ultra Music Festival (UMF).
За традицією цей фестиваль щороку, починаючи з 1999, проводиться в Майамі. Але із збільшенням його популярності все більша кількість країн приймає у себе учасників Ультра М'юзік фесту. Європейська версія UMF з 2013 року організовується в гостинній Хорватії, куди стікаються меломани зі всього близького зарубіжжя, щоб почути виступи найпопулярніших виконавців електронної музики.
Музичний фестиваль в Хорватії — це не тільки відомі імена і хороша музика. У додатку до програми Ультра Мьюзік фестивалю в 2015 році, наприклад, відвідувачам пропонувалася можливість повеселитися на пляжних вечірках, подивитися на вітрильну регату і побачити незабутнє шоу від місцевих організаторів. У підсумку триденний фестиваль від Ultra Europe переріс у майже тижневий марафон розваг.
Традиція проводити в невеликому провінційному місті Охриді літній фестиваль склалася в Македонії більше 50 років тому. Ця культурна подія проходить за підтримки уряду і президента республіки. За час існування на сцені Ohrid Summer Festival виступило багато відомих артистів, серед них — Леонід Коган, Мстислав Ростропович, Олена Образцова, Енніо Морріконе та інші.
Для проведення концертів традиційно вибирають прекрасні місця з особливою атмосферою. Інструментальні концерти (сольні й оркестрові), оперні виступи проходять у залах чудових архітектурних пам'ятників — собору Святої Софії та собору Святого Климента. Постановка п'єс і різних перформансів найчастіше відбувається на свіжому повітрі — на березі мальовничого Охридського озера або в Античному театрі. Фотовиставки та покази кінофільмів у рамках фестивалю «Охридське літо» організовують у Центрі культури імені Григора Прличева.
Фестиваль «Охридське літо» 2020 здивує вас насиченою та різноманітною програмою, вражаючими іменами світової величини і дивовижною природою, що сприяє зануренню у світ класичної музики, театру і сучасного мистецтва.
13 липня
Нещодавно, станом на 2013-й рік, держава була світовим лідером за кількістю мобільних телефонів на душу населення. Тоді на кожного жителя країни припадало по 1,6 мобільних телефонів.
Велика Плажа в Улцине є одним з найдовших піщаних пляжів у Європі. Його протяжність становить 12,5 км. Це місце призначене не тільки для плавання, але і для верхової їзди, кайтсерфінгу, пляжного футболу та волейболу.
День державності в Чорногорії відзначається з 13 липня 1878 року. Дата, коли Берлінський конгрес визнав Чорногорію незалежною державою. В цей же день, у далекому 1941 році, народ Чорногорії почав повстання проти німців.
День державності не слід плутати з Днем Незалежності Чорногорії, який вже традиційно проходить 21 травня і святкує плебісцит 2006 року, коли більшість виборців на референдумі висловилися за суверенітет від Сербії.
З 1918 по 2006 рік Чорногорія була позбавлена незалежності і входила до складу Югославії.
«Слов'янський базар» у Вітебську - фестиваль мистецтв, який об'єднує артистів з різних країн. Вперше він пройшов в липні 1992 року. Уже тоді захід зібрав більше тисячі учасників. І з тих пір фестиваль проходить щорічно, збираючи з кожним роком все більше учасників.
Але в 2020 році в зв'язку з пандемією коронавируса фестивальні заходи можуть бути перенесені або скасовані.
Це спільний проект Білорусії, Росії та України. Основна мета фестивалю - об'єднати творчі сили близьких за культурою країн. За 20 років свого існування «Слов'янський базар» став візитною карткою Білорусі.
Фестиваль «Кельнські вогні» є прекрасним, казковим святом-феєрверком, який організовують щороку в середині літа. Вперше чудовий захід було організовано в 2001 році і статистика свідчить, що туристів на заході з кожним роком все більше і більше.
За час організації фестивалю феєрверків (kölner lichter) 2020 чутки про його масштабності дійшли до Великобританії, Нідерландів і навіть Франції. Жителі цих країн з цікавістю почали приїжджати, щоб помилуватися унікальним видовищем. У цей період набережна перетворюється на щось чарівно-казкове і неймовірне, що в реальному житті не побачиш ніколи.
Також фестиваль феєрверків в Кельні 2020 має свою родзинку, яку туристи побачать в якості музичного супроводу в такт салютам. Також на відвідувачів чекає захоплююча концертна програма і велика кількість святкових гулянь.
Крім усього цього, під час заходів кожного дня цілодобово працюватимуть магазини, різні кафе, крамнички з сувенірами і навіть музеї. Не пропустіть в цьому році це чудове видовище, яке ви наврядчи десь ще побачите.
14 липня
Кожен рік у Франції 14 липня прийнято відзначати День взяття Бастилії. Це один із найголовніших французьких свят. Кожен, хто відвідає Париж у липні і застане святкування Дня взяття Бастилії, запам'ятає цю подію на все своє життя. За розмахом це настільки грандіозне торжество, що його можна порівняти зі святкуванням Нового року або навіть Різдва.
Свято День взяття Бастилії у Франції святкують близько 3-х днів. Перші гуляння починаються ще напередодні ввечері. 14 липня всіх чекає парад, який, починаючи з Єлисейських полів, прокрокує по всьому місту до Лувру. Всі жителі Парижа і гості зможуть спостерігати цю грандіозну ходу. Ще одним подарунком держави місцевим жителям є чудовий салют. Його також прийнято влаштовувати 14 липня. До речі, в Парижі можна буде відвідати багато вечірок, які будуть влаштовані на честь саме цього свята. Цей день - офіційний вихідний, тому, крім Лувру і ще декількох визначних пам'яток, ви нічого не зможете відвідати.
Святкування Дня взяття Бастилії бере свій початок ще з часів революції. У 1789 році парижани штурмом взяли Бастилію, яка була на той час символом королівської влади і терору.
15 липня
За оцінками ООН, число безробітних молодих людей у всьому світі до 2013 року досягло значення 74,5 млн. Більшість безробітних проживають у країнах, що розвиваються. За даними Міжнародної організації праці, молоді люди мають в три рази більше шансів стати безробітними, ніж дорослі. Один з п’яти молодих людей, або 125 мільйонів, працюють, але живуть у крайній бідності (менш ніж на $ 1 / день). Проблема безробіття серед молоді є серйозною проблемою для промислово розвинених і країн, що розвиваються.
Розвиток навичок є основним засобом дати молодим людям можливість зробити плавний перехід до роботи. У грудні 2014 року Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй прийняла резолюцію A/RES/69/145 і оголошено 15 липня «Всесвітнім Днем навичок молоді». Мета цієї щорічної події полягає в тому, щоб домогтися більш високих соціально-економічних умов для сучасної молоді як засіб вирішення проблем безробіття і зайнятості.
«Блаженні миротворці, бо вони синами Божими стануть» - так колись сказав Ісус Христос (Євангеліє від Матвія 5:9). Добре, коли конфлікт, що назріває можна вирішити, використовуючи здоровий глузд і дипломатичний підхід. Але іноді цього не достатньо. Важко пояснити природу конфлікту, який раптом виходить з людського розуміння і прагне перерости в криваву бійню. Вся наша історія буквально просякнута такими прикладами, але світова спільнота відмовилася від подібного погляду - мир надто цінний, щоб його втрачати, але занадто крихкий, щоб його утримувати. На це потрібні колосальні зусилля багатьох.
За час своєї роботи миротворцям вдалося провести масу успішних операцій. І навіть одне врятоване життя виправдовує всі їхні зусилля, а адже цих життів насправді було сотні і сотні тисяч.
Пам'ятна дата - День битви при Жальгірісі , більш відомої як Грюнвальдська битва , відзначається в Литві щорічно 15 липня - в річницю цієї історичної події.
15 липня 1410 року за селищем Грюнвальд (по-литовськи - Жальгіріс) в Східній Пруссії об'єднане польсько-литовське військо розгромило лицарів Тевтонського ордена.
Польський король Владислав II Ягелло, раніше правив у Вільно і звався Ягайло, і литовський великий князь Вітовт наголову розбили німців. Успіх Ягайла і Вітовта зазвичай називають тріумфом слов'янського зброї, але в польсько-литовському війську воювала і багатотисячна татарська кіннота.Військо великого князя Литовського, втім, складалося в основному з слов'ян з території нинішньої Білорусі та смоленських земель. Спочатку військова удача відвернулася від майбутніх переможців: не зумівши прорвати оборону лицарів, татарська кіннота в страху втекла.
15 липня, в День святого Світуна в Англії люди з особливою увагою спостерігають за погодою - багаторічна традиція підказує, що якийсь погода буде в День святого Світуна, такою вона буде і в перебігу подальших 40 днів.
Вважається, що, якщо на святого Світуна йде дощ, то дощ триватиме 40 днів (If it rains on St. Swithun's Day, it will rain for 40 days).
Святий Світун Винчестерський (St. Swithun of Winchester) - англійський єпископ, відомий своїми благодійними подарунками і будівництвом церков. У Британії його шанують як «покровителя погоди».
Кожну третю середу липня в США відзначають Національний день хот-дога (National Hot Dog Day) - свято, присвячене традиційному американському страви. Хоча в ряді штатів дата свята фіксована - 23 липня.
Сосиска, вкладена в розрізану з одного краю подовжену булочку, полита кетчупом або гірчицею, сьогодні вважається класикою американської кухні. Але ніхто достеменно не знає, звідки з'явилося поняття «хот-дога» в США, хоча відомо, що 1893 рік був оголошений великим роком «сосиски в булці».
Як національне свято День хот-дога був офіційно встановлений Торговою Палатою США в 1957 році. А в 1994 році була створена Національна рада хот-дога і сосисок (The National Hot Dog and Sausage Council), що займається вивченням якості продукту, дегустацією і рекламою хот-дога.
16 липня
Говорячи по суті, професія бухгалтера шанована в багатьох країнах. Про престиж цієї професії свідчить також і наявність Міжнародного дня бухгалтера, який відзначається 10-го листопада. На ряду з цим існує навіть регіональні святкові Дні бухгалтера, які встановлюються державними установами в деяких областях на місцевому рівні. Все це зовсім не ажіотаж, що виник на хвилі сучасного розвитку та економічного прогресу, адже основні управлінські завдання бухгалтерського обліку - це збір і обробка достовірної і максимально повної інформації про діяльність опікуваного господарюючого суб’єкта, що в свою чергу переслідує не тільки ведення правильної податкової звітності та фінансового контролю, а й життєво необхідно для прийняття рішень, заснованих на економічному аналізі цих даних. На скільки ці рішення будуть вірними, на стільки господарюючий суб’єкт буде почувати себе впевнено і спокійно не тільки сьогодні, а й в найближчій перспективі, на стільки його діяльність буде успішною і приносити користь, йому, його співробітникам і його клієнтам і не тільки з простої фінансової точки зору, але і з соціальної. Ключовою ланкою всього цього є наш невтомний бухгалтер, в День якого ми обов’язково поспішимо висловити йому свою глибоку вдячність.
17 липня
Австрія відома не тільки своїми мальовничими курортами, але і всесвітньо відомими фестивалями. Крім таких масштабних подій, як фестиваль в Зальцбурзі і Jazz Fest у Відні, ми пропонуємо відвідати оперний фестиваль в Брегенці, який проходить у липні-серпні кожного року. Місто знаходиться в Західній частині Австрії, тому особливо приваблює любителів оперної музики з Німеччини та Швейцарії.
Головною особливістю і фішкою оперного фестивалю в Австрії є озеро Бодензее, на якому і розгортаються головні події. Для цього споруджується спеціальна сцена на воді, де і відбуваються основні заходи. Ви зможете насолоджуватися оперою або мюзиклом і одночасно милуватися чарівними вечірніми краєвидами. Глядацький зал розрахований на 7000 осіб, при цьому вартість квитків варіюється від 22 до 300 євро. Музика на Брегенцському фестивалі, звичайно ж, жива. Єдине, ви не зможете побачити оркестр, так як він захований від глядачів і грає в будівлі Фестшпильхауса. Для кожної постановки організатори Bregenzer Festspiele створюють масштабні декорації, які щоразу викликають море захоплення у глядачів.
Радимо обов'язково відвідати Брегенцський фестиваль 2020, щоб насолодитися чудовими постановками, послухати живий оркестр, помилуватися заходом сонця і вечірніми вогнями на тлі величезного озера!
17 липня відзначається Всесвітній день міжнародного кримінального правосуддя , або День міжнародного правосуддя (International Justice Day). Свято встановлене на честь прийняття в цей день в 1998 році Римського статуту - договору, який ліг в основу створення Міжнародного кримінального суду (МКС).
Робота над цим основним документом МКС почалася ще в грудні 1948 року, коли Генеральна Асамблея ООН затвердила Конвенцію про попередження злочинів, пов'язаних з геноцидом, і покарання за нього і запропонувала Комісії міжнародного права «розглянути питання про бажаність і можливості створення міжнародного юридичного органу, на який покладається розгляд справ осіб, обвинувачених у вчиненні злочину геноциду ».
Але офіційне прийняття Римського статуту відбулося тільки через півстоліття. Так, 15-17 липня 1998 року в Римі пройшла Дипломатична конференція повноважних представників під егідою ООН, на якій і було прийнято конвенцію про заснування МКС - першого міжнародного постійного органу кримінального правосуддя, уповноваженого переслідувати осіб, винних в самих нелюдських злочинах. 17 липня учасники конференції підписали Римський статут. Цей договір набув чинності 1 липня 2002 року, після того, як 60 держав стали учасниками Статуту допомогою ратифікації або приєднання.
Ці значки, які символізують настрій людини, його емоції, а також зображують різноманітні предмети, в сукупності здатні зобразити навіть окремі життєві ситуації утворюють так званий графічний мову, який отримав назву «емодзі» або «емоджі». Саме так і називається свято, що відзначається 17 липня- Всесвітній день емоджі. Свято носить неофіційний характер, але популярність його зростає дуже швидко завдяки самому середовищі, в якій зародилося і продовжує розвиватися то явище, з яким він присвячений. Два варіанти вимови свята пов'язані з системою транскрипції японської мови, прийнятої в різних країнах.
18 липня
Цей День - день його народження в далекому 1918-му році. Він прожив 95 років, 67 з яких присвятив справі миру і гуманізму. Будучи активістом у боротьбі за права людини в період існування апартеїду (ПАР), 27 років провів у в’язниці, не відмовляючись від своїх переконань, продовжуваючи висловлювати свій мирний протест і незгоду з несправедливістю, яка процвітала і була встановлена офіційною владою для свого корінного народу. У 1993-му став лауреатом Нобелівської премії миру. У період з 10-го травня 1994-го по 14-е червня 1999 року - президент ПАР.
Кожна європейська країна має власний масштабний музичний фестиваль, на який з'їжджаються любителі музики і танців під відкритим небом зі всього світу. Є такий і в Іспанії — це фестиваль Бенікасім. Проводиться він в середині липня в невеликому однойменному місті.
У цьому році на фестивалі Benicassim виступлять багато відомих виконавців инди-, рок-, фольк- і інших жанрів. Крім музики, танців і загального відриву, на рок-фестивалі можна буде подивитися фільми, сходити на театральні вистави або навіть пограти у футбол. Цей фестиваль — гарна можливість поєднати денний пляжний відпочинок з вечірнім відвідуванням концертів. Ціни на фестиваль Бенікасім досить демократичні. Наприклад, квиток на 4 дні коштує всього 85 євро. Порівняно з іншими заходами такого масштабу дуже навіть непогано. Умови в наметовому містечку теж хороші, тому якщо ви любите такий вид відпочинку, життя в наметах, нові знайомства і хорошу музику — вам сюди!
У Швейцарії у 1994 році був організований музичний фестиваль в Верб'є. З тих пір щороку в липні проходить один з найпопулярніших, а також значимих заходів не тільки в Європі, але і у всьому світі. Фестиваль повністю присвячений класичній музиці. Він поєднує на одній сцені найвідоміших світових музикантів. Триває фестиваль 2 тижні. Творцем цього заходу є Мартін Тайсон Энгстроем, який понад 15 років керував фірмою грамзапису Deutsche Grammophon, а зараз є її віце-президентом.
На фестивалі у Вербье (Verbier Festival) 2020 музиканти продемонструють один одному і своїм слухачам вищу майстерність. Для початківців-музикантів це свого роду цілий навчальний курс. Для них фестиваль є можливістю навчитися чогось у артистів світової величини.
Під час фестивалю влаштовуються різні лекції і семінари. Бажаючі можуть відвідати майстер-класи від найкращих музикантів. Весь фестиваль складається з платних і безкоштовних заходів. Але, в принципі, щоб потрапити на фестиваль, потрібно придбати квитки. Тим не менш, якщо в цей час ви випадково опинитеся в Вербье, то зможете скористатися вільним відвідуванням деяких подій. А мальовнича природа тільки доповнить ваше задоволення від прослуховування музики.
19 липня
Відомо, що без участі наших металургів практично неможливо налагодити і забезпечити роботу безлічі підприємств не тільки важкої, але і легкої промисловості. Без них не можна уявити і наше повсякденне життя. Виплавка металів є необхідним складовим елементом в найскладніших ланцюгах найрізноманітніших промислових і будівельних робіт. Вироблений метал незамінний при виготовленні обладнання для фабрик, заводів і т. д.
Професію металурга ні як не можна назвати легкою і це лише одна з причин, по яких в професійне свято всіх працівників металургійної промисловості ми з особливим почуттям вітаємо цих славних робітників!
«Жінка в політиці», «жінка в уряді» - словосполучення, які в сучасному суспільстві сприймаються природно і, в більшості випадків, позитивно, як і саме явище жінки-лідера.
Світова історія і сучасність знають чимало чудових імен жінок-політиків, жінок-міністрів, жінок-президентів. У деяких країнах жінки обираються на чільні посади протягом вже багатьох десятків років, а в деяких - жінка, яка керує країною нарівні з чоловіками, ще досить нове явище.
Японія відноситься якраз до числа тих країн, в яких поява жінки в уряді в 1960 році стало історично нетрадиційним явищем.
19 липня 1960 року Накаяма Маса (Nakayama Masa, 1891-1976) стала першою жінкою в Японії, яка отримала посаду міністра. Їй було доручено очолювати Міністерство охорони здоров'я. З тих пір 19 липня неофіційно вважається в Японії Днем жінок-міністрів.
У третю неділю липня в Панамі відзначається добрий і улюблене свято - День дітей (Children's Day). По-іспанськи назва звучить El Día del Niño, а сам день вважається одним з важливих календарних подій року для кожної панамської сім'ї.
Це свято ніби переносить дітей в майбутнє і на один день робить їх дорослими, адже будь-яка дитина в цей день може зайняти місце дорослого. Тільки в це свято дитина може на один день стати вчителем в школі, звичайно, за умови, що у нього все в порядку з оцінками, або ж на один день увійти до складу уряду країни.
Дітям приносить радість довгоочікувана свобода, адже вони можуть в цей день робити практично все, ну а батькам залишається втішатися тим, що вони змогли доставити таке задоволення своїм дітям. Крім того, в цей день діти отримують багато подарунків від усіх - батьків, друзів, вчителів ...
Туморроуленд (Tomorrowland) — масштабний музичний фестиваль в Бельгії. Це чудовий захід для тих, хто любить танцювати, активно проводити вихідні і впевнений у своїх силах! У програмі щорічного фестивалю електронної музики в Бельгії 20 сцен, виступи сотні відомих діджеїв і музикантів, танці, відпочинок та спілкування з однодумцями. Також у вас буде можливість не тільки танцювати, а й милуватися мальовничою природою, купатися в озері і насолоджуватися відпочинком у Бельгії. В минулому році захід відвідало понад 400 000 чоловік! Тому неважко уявити його розмах, популярність... а також попит на квитки! Їх ми рекомендуємо купувати тільки на офіційному сайті, причому робити це потрібно максимально швидко. Квитки на Туморроуленд 2020 розлітаються миттєво! (у 2014 році 180 000 квитків було продано за 35 хвилин!). Також ми не рекомендуємо купувати їх через посередників. Ціна квитка збільшиться в кілька разів, та й не виключено, що вас можуть обдурити.
В цьому році організатори Tomorrowland обіцяють масштабний, як завжди танцювальний, в міру божевільний і нереально атмосферний захід.
20 липня
Щоб переконатися в тому, що повстання почалося, місцеві революціонери придумали план. Вони хотіли змусити знатного місцевого бізнесмена на ім’я Хосе Гонсалес Льоренте розсердитися на них, щоб викликати резонанс у массі місцевих жителів. Вранці 20 липня вони відвідали його, щоб запитати, чи можуть вони запозичити у нього квітковий горщик, який можна було б подарувати іншому революціонеру, свідомо знаючи, що Льоренте відмовиться. Звичайно неясно, чи відмовився він або дав його. Чи був розбитий цей квітковий горщик і якщо так, то ким саме. Проте, цей візит таки став тим трюком і іскрою, яка викликала значні заворушення в Боготі. У той день була сформована народна хунта.
Фактична незалежність від Іспанії була офіційно визнана тільки у 1819 році. Колумбія стала республікою.
День Незалежності Колумбії відзначається парадами і ходами по всій країні. Популярними заходами в цей День є різноманітні спартакіади і прослуховування традиційної народної музики.
Будинок Льоренте в Боготі тепер є музеєм і популярним місцем для відвідування, а сцена інциденту з квітковим горщиком історичним артефактом.
З середини минулого століття з’явилися шахові турніри з зав’язаними очима. Для цього потрібна майстерність, якою володіють лише найсильніші шахісти. Це мистецтво, безумовно, вимагає розвиненої здатності чітко уявляти дошку і хід гри віртуально, в голові. Погодьтеся, це може виявитися для багатьох нелегким вже після кількох перших ходів. Один з перших офіційних рекордів такої гри був встановлений у 1960 році в Будапешті угорським шахістом Яносом Флешем. Він одночасно зіграв з 52 супротивниками з зав’язаними очима, вигравши при цьому у 31 гравця.
У суверенній Україні щорічні першості з шахів серед чоловіків проводяться з 1991 року. У 1992 році була заснована Федерація шахів України (ФШУ). 1 листопада 2011 року Верховна Рада прийняла Постанову «Про проголошення Дня шахів в Україні». За це рішення проголосувало 277 народних депутатів. Святкування Дня шахів в країні з тих пір щорічно проходить 20 липня. Дата встановлена на честь Міжнародного дня шахів, який відзначається в світі з 1966 року.
Вже багато років, починаючи з 1966 року, у всьому світі 20 липня відзначають Міжнародний день шахів. Це свято проводиться за рішенням ФІДЕ - Всесвітньої шахової федерації (заснована в 1924 р.).
Назва гри походить з персидського: шах мат - володар помер. Батьківщиною шахів є Індія. Там у V столітті з’явилася попередниця шахів - гра чатуранга. У Київський Русі шахи з’явилися приблизно в IX-X ст.
Шахи - це настільна гра на 64-клітинній дошці, на якій розташовуються 32 фігури (по 16 фігур білого і чорного кольору). Грають 2 партнера. Мета гри полягає в тому, щоб поставити мат королю супротивника.
Майже в кожному місті є шаховий клуб (іноді їх декілька), у якому збираються шанувальники цього виду спорту. У Міжнародний день шахів у цих клубах проводяться турніри, розважальні заходи.
Феста дель реденторе у Венеції - мабуть, одне із найяскравіших видовищ в світі. Це свято відзначається щороку на честь Спасителя, який звільнив місто від чуми. В ознаменування цього дива з 16 століття і до наших днів проходять святкові урочистості, покликані прославити Спасителя, які гримлять по всій Венеції.
Феста Венеція відзначається кожну 3-тя неділю в липні. Все місто бере участь у святі. Особлива роль відводиться на святі гондольерам, які прикрашають гондоли і спускають їх на воду. Зі святково оформлених гондол створюється своєрідний міст, довжиною більше трьохсот метрів, який веде до церкви Реденторе, де ведеться святкова служба.
Міські будівлі на час святкування прикрашають ліхтариками, живими квітами, яскравими килимами, стрічками.
Феста дель Реденторе 2020 року буде проводитися з особливим розмахом. В рамках фестивалю планується проведення регати, дегустації вин і сирів, конкурсу феєрверків, музичних концертів.
Фестиваль Венеція 2020 року розпочнеться у п'ятницю, що передує дню Рятівника, і триватиме 3 дні.
Заключним акордом festa del redentore 2020 року буде святковий феєрверк, який розфарбує небо над венеціанськими каналами.
Міжнародний фестиваль феєрверків в Монако — це дивовижне свято фарб, музики і людської фантазії. В кілька теплих літніх днів нічне небо над Монте-Карло сяє різнокольоровими переливами вогнів, які малюють на полотні зоряного небосхилу чудові картини.
Фестиваль феєрверків в Монако в 2020 році планується розподілити на 4 дні: два в липні і два в серпні. Заявили про свою участь 4 країни. Кращі піротехніки створять для гостей фестивалю чарівну казку, яка змусить повірити в чудеса. Судити конкурс буде незалежне журі, склад якого коливається від 5 до 8 чоловік. Їх завданням буде оцінити світломузичне шоу за шкалою від 1 до 10 балів. Команда, яка набрала більшу кількість очок, і отримає головний трофей.
В Монако на фестиваль феєрверків приїжджає безліч туристів починаючи з 1966 року. Адже цей захід вважається одним із найбільш грандіозних по всьому світу в цій категорії. Враження, які ви отримаєте від цього видовища, будуть незабутні!
Зальцбурзький музичний фестиваль в Австрії проходить завжди масштабно і з розмахом. Програма включає не тільки виступи професійних камерних або симфонічних оркестрів, але і цілі драматичні, а також оперні та хореографічні постановки. Зальцбурзький фестиваль 2020, як обіцяють організатори, представить 188 вистав, з них 3 прем'єрних. Всі заходи проходять на 12 сценах найвідоміших і найкрасивіших споруд міста.
Під час проведення фестивалю в Зальцбурзі звідусіль чується музика та твори Моцарта, в кожному провулку грають вуличні музиканти на різноманітних музичних інструментах, а місцеві жителі з радістю й гостинністю приймають туристів. Якщо ви вперше збираєтеся відвідати музичний фестиваль в Зальцбурзі, обов'язково сходіть на найвідомішу його виставу — «Ім'ярек».
21 липня
Це свято Бельгія відзначає щорічно 21 липня. Це річниця інавгурації Короля Леопольда I, засновника династії, яка відбулася 21 липня 1831 року.
Леопольд, молодший син Френсіса Фредеріка, герцога Саксен-Кобург-Заальфельдского, народився 16 грудня 1790 року. Ця подія мала місце в Кобурзі, Німеччина.
Отримавши військову освіту служив при дворі Наполеона I, потім став офіцером у військах царя Олександра I. Після поразки Наполеона облаштувався в Великобританії, де одружився на принцесі Шарлотті, єдиній дитині короля Георга IV і Кароліни Брауншвейгской, імовірно, спадкоємиці англійського престолу.
22 липня
В останні роки все частіше всілякі федерації та асоціації лікарів-фахівців певного профілю, прагнучи підвищити увагу людей і державних органів охорони здоров'я до питань здоров'я людини, засновують дні, присвячені здоров'ю того чи іншого органу людини, або системи органів.
Саме з такою метою Всесвітня Федерація неврології заснувала Всесвітній день мозку (World Brain Day) і постановила відзначати його щороку 22 липня .
Не секрет, що головний мозок є головним органом центральної нервової системи людини. Незважаючи на прогрес медицини, на зроблені наукові відкриття в цій сфері, в тому числі в галузі дослідження головного мозку, нервова система людини залишається тією областю, дослідження якої триває донині. Саме головний мозок і множинні аспекти, пов'язані з його роботою продовжують залишатися загадкою.
Перелік міжнародних дат, присвячених спорту, поповнився в 2017 році ще одним святом. Починаючи з 2018 року, щорічно 22 липня відзначається Міжнародний день боксу .
Бокс (від англ.Boxing) - контактний вид спорту, в якому спортсмени наносять один одному удари кулаками в спеціальних рукавичках. Бій триває до 12 раундів, а контролює те, що відбувається на рингу - рефері. Перемога привласнюється, коли суперник збитий з ніг і не може піднятися протягом десяти секунд (нокаут) або якщо він отримав травму, яка не дозволяє продовжувати бій (технічний нокаут). Якщо після встановленої кількості раундів поєдинок не був припинений, то переможець визначається оцінками суддів.
Найбільш ранні свідоцтва подібних змагань датуються третім тисячоліттям до н.е., вони відображені ще на шумерських, єгипетських і минойских рельєфах. Причому давньоєгипетський рельєф другого тисячоліття до н.е. запам'ятав не тільки боксерів, а й глядачів. Кулачні бої також описувалися в древніх індійських текстах - Ведах, Рамаяну та інших.
23 липня
Єгипетська революція 1952 року почалася 23 липня рухом «Вільні офіцери», групою офіцерів армії на чолі з Мухаммадом Нагібом і Гамалем Абдель Насером (останній, доречі, у1964 році був визнаний гідним звання Героя Радянського Союзу із врученням ордена Леніна і медалі «Золота Зірка», не зважаючи на те, що під час Другої світової війни він співпрацював з Третім рейхом).
Революція у Египті була спрямована на повалення короля Фарука. Незабаром рух розширив свої політичні амбіції, і було вирішено скасувати конституційну монархію, а разом і всю аристократію Єгипту і Судану, створити республіку, покласти край британському впливу і забезпечити незалежність Судану (раніше він керувався як англо-єгипетський Кондомініум).
Щорічно 23 липня наша планета відзначає Всесвітній день китів і дельфінів (World Whale and Dolphin Day). Це свято було засновано в 1986 році, коли Міжнародна китобійна комісія (International Whaling Commission: IWC), після 200 років нещадного винищення, ввела заборону на китовий промисел. Заборона діє і понині і означає, що в усьому світі полювання на китів, а також торгівля китовим м'ясом заборонені.
Однак, китовий промисел - не єдина загроза для даних тварин. Ще один з головних чинників зникнення китів, дельфінів та інших морських ссавців - це їх вилов для дельфінаріїв, океанаріумів і цирків.
Тому, сьогоднішній день вважається днем захисту не лише китів, але і всіх морських ссавців.Щорічно в цей день різноманітні природоохоронні групи і організації проводять акції і демонстрації на захист китів та інших морських ссавців. Часто екологи об'єднуються і присвячують цей день захисту одного унікального виду, якому загрожує смертельна небезпека або зникнення.
25 липня
На даний момент зубний технік - окрема професія в сучасній стоматології. Їх часто плутають безпосередньо зі стоматологами або зубними лікарями, але на відміну від них, зубний технік дуже рідко зустрічається з пацієнтами, тому що ця професія переважно і є чисто технічна. Її нерідко порівнюють з професіями годинникаря або ювеліра. Приміром, у Німеччині зубні техніки вже віднесені не до медпрацівників, а до фахівців точної механіки і зустріч з пацієнтом у цілому необхідна лише для більш точної корекції кольору зубних протезів або лагодження знімного протезу, а також для профілактичної заміни матриць аттачменов в бюгельних протезах. Робота зубного техніка - це виготовлення як різних зубних протезів, так і протезів обличчя, щелепно-лицевих і ортодонтичних апаратів, які вже надалі безпосередньо встановлюють пацієнтам самі лікарі стоматологи. У своїй роботі вони використовують знання, досягнення та напрацювання в галузі хімії, фізики, математики, анатомії, комп’ютерного 3-D моделювання, і навіть слюсарну і фрезерну справу, мистецтво гравіювання.
Щорічний морський фестиваль в Котці, що рганізовується на головній пристані міста, — один з найпопулярніших фінських заходів. Ось вже більше 50 років місцеві жителі і туристи збираються в цьому прекрасному місці, щоб порадіти літу і весело відпочити всією сім'єю.
Програма морського свята в Котці включає в себе безліч активних розваг як для дорослих, так і для юних гостей. Протягом трьох днів дзижчання фестивалю розноситься по всьому місту, наповнюючи його музикою, танцями, театральними виставами, спортивними змаганнями та захоплюючими морськими прогулянками. Всі бажаючі зможуть взяти участь в цікавих майстер-класах і купити на ярмарку сувеніри від місцевих виробників. Але найголовніше шоу — це яскравий і захоплюючий парад, який пройде головними вулицями міста. Практично всі заходи в Дні моря в Котці безкоштовні, виняток становлять концерти відомих фінських виконавців та зірок світового масштабу.
26 липня
Країна потрапила під британський протекторат у 1887 році. Тоді султан Мальдів підписав угоду про захист з британським губернатором Цейлону. Острови зберегли внутрішнє самоврядування, проте втратили свій суверенітет у закордонних справах.
У 1953 році Мохамед Амін Діді оголосив Першу республіку Мальдів. Ця республіка була недовговічною. Шість років по тому три віддалених південних атола відділилися від султанату і проголосили себе Об’єднаної Сувадіціонной Республікою. У 1963 році сувадісти капітулювали і приєдналися до решти нації. Суверенна незалежність Мальдів була офіційно проголошена 26 липня 1965 року після угоди з Великобританією.
День незалежності Мальдівських островів відзначається різними святковими заходами. Вони проходять по всій країні. До них відносяться барвисті паради і ходи за участю Служби національної безпеки і Національного кадетського корпусу. Організовуються виступи школярів та патріотичні церемонії підняття прапора. Найбільші події проводиться на площі Республіки в столиці Мале.
Карнавал в Сантьяго, це вражаюча подія. Грандіозні танці, робота великих звукових систем. Це проходить протягом декількох днів.
Щорічно 26 липня в казармах Монкади починається ранковий ритуал пам’яті. Зачитується список мучеників революції. Здійснюється урочистий залп артилерії. Вимовляються полум’яні популістичні політичні промови. До участі в офіційних процедурах, присвячених святкуванню, запрошуються, як правило, тільки партійні віруючі. Промови також транслюються по кубинському телебаченню і це відбувається цілий день.
Відомо, що Кастро мав світовий рекорд за найдовші урочисті виступи. Ті, кому вдавалося дослухати їх до кінця, аплодували цьому від ейфорії.
Стрибки з парашутом - це не тільки адреналін і відвага, спорт і професіоналізм. Це неперевершене відчуття, яке виникає у вільному польоті, коли вітер намагається укласти людину в свої обійми. Це свобода і надія, яку не можна відчути ніяк інакше, як тільки зробити стрибок з парашутом.
Професійне свято парашутистів (неофіційний, але визнаний у своїх колах день) відзначається щорічно 26-го липня. В цей день у далекому 1930-му році група радянських льотчиків-парашутистів неподалік від Воронежа під керівництвом Бориса Мухортова вперше виконала затяжну серію стрибків з літака. Ця видовищна подія сприяла початку масового розвитку парашутизму в Радянському Союзі, стрибки стали здійснювати не тільки з літаків, але і з аеростатів.
В цей День ми приєднуємося до привітань на адресу працівників цієї славної професії і бажаємо їм міцного здоров’я, хороших заробітків, менше клопоту і більше позитивних турбот! Зі святом Вас дорогі працівники торгівлі, працівники комунального господарства і побутового обслуговування!
З 26 по 29 липня 2020 понад 1400 учасників заходу візьмуть участь в історичному бельгійському параді Оммеганг (Ommegang). Оммеганг у Брюсселі — грандіозне фольклорне свято, присвячене подіям 1549 року — ході Карла V. У той рік Карл V прибув до Брюсселя для представлення свого сина, майбутнього короля Філіпа II.
Свято Оммеганг в Брюсселі дуже важливе з історичної точки зору. Для бельгійців це нагадування своєї історії, для туристів — історичний портрет країни і свідчення важливої ролі, яку Бельгія грала на світовій арені як в економіці, так і в мистецтві і культурі.
Реконструкція Середньовіччя занурить вас в атмосферу лицарів і королів тієї далекої епохи. Ціле село буде створено на Place du Grand Sablon, вхід в яке для всіх бажаючих безкоштовний. Лицарські битви у середньовічних обладунках (і на конях у тому числі), соколине полювання і ремісничі покази відновлять 16 століття. Для того, щоб зробити подію ще більш особливою, захід розташовується в престижному палаці Grand Place, який з цієї нагоди прикрашений тисячами вогнів.
Сан-Марино славиться на весь світ своєю архітектурою, вірністю традиціям і неймовірно красивими краєвидами. Сюди щороку з усього світу з'їжджаються натовпи туристів, однак пік інтересу до Сан-Марино припадає на той час, коли тут проходять Дні Середньовіччя.
Здається, що Сан-Марино спеціально створене для цього дійства, адже старі вузькі вулички цього міста нітрохи не змінилися за останні кілька століть.
Дні середньовіччя в Сан-Марино 2020 року будуть, як завжди, проведені в кінці липня. Свято триває чотири дні. На цей час місто занурюється в чарівну атмосферу Середніх віків. Городяни та гості одягаються в костюми, відповідні епосі, на вуличках і площах відкриваються тематичні павільйони, стилізовані під лавки і ремісничі майстерні Середньовіччя.
Всі дні свята на вулицях не припиняються веселощі. Тут проводять костюмовані карнавали, святкові процесії. Концерти, які йдуть на всіх майданчиках, також відповідають духу епохи.
Середньовічне свято в Італії 2020 року буде супроводжуватися середньовічними турнірами, змаганнями зі стрільби з арбалета, урочистою ходою прапороносців і численними конкурсами.
Ярмарки, вуличні вистави, до яких залучаються всі жителі міста, конкурси, феєрверки, кулінарне і музичне розмаїття робить Дні Середньовіччя в Сан-Марино заходом, який запам'ятається на все життя.
Раз на рік, в кінці липня невелике морське містечко Клайпеда перетворюється в галасливий, яскравий і гучний карнавал розваг та емоцій. Причина всьому — Свято моря в Литві. Захід проводиться більше 80 років підряд, тому вже завоював своїх прихильників і постійних відвідувачів. Щороку його відвідує близько півмільйона туристів! В цей день проходять музичні концерти, різноманітні паради, масштабна хода «Фієста приходить в місто», рибальські конкурси, виставки та ярмарки, пов'язані з морською тематикою. Жителі міста переодягаються в костюми русалок і водяних, а діти обливають всіх водою. Головний символ свята — величний Нептун на день моря в Литві пропливає по річці Дані, вітаючи всіх жителів і гостей міста. Крім того, всі бажаючі можуть відвідати в порту виставку вітрильників і новеньких яхт з різних країн Європи, а також піднятися на їх борт. Завершується свято грандіозним вечірнім феєрверком.
Сігішоара — одне з найкрасивіших міст Трансільванії, побудоване на пагорбі над річкою Тирнава-Маре. Воно пронизане духом Середньовіччя, який витає під кам'яними склепіннями міської фортеці, проноситься між руїнами старовинних церков і вузькими брущатими вуличками. Кожен рік минула епоха відроджується у вигляді оригінального і яскравого середньовічного фестивалю Sighisoara Medievala.
Починаючи з 1992 року в місто Сігішоара в кінці липня з'їжджаються поціновувачі середньовічної культури, історичних реконструкцій і просто охочі зануритися на кілька днів в зовсім інший світ.
Один із найбільш заворожливих елементів свята — це лицарські турніри. Змагання у спритності, силі та військовому мистецтві проводяться між кількома лицарськими орденами, які представляють різні міста Румунії, а також інші країни. Початку змагань передує грандіозний парад.
Музичний фестиваль Positivus — один з наймолодших, але в той же час масштабних заходів в Прибалтиці. Проходить він у красивому містечку Салацгрива на ризькому узбережжі з 2007 року. У минулому році триденний фест відвідало близько 30 000 чоловік з різних куточків Європи.
Positivus в Салацгриві більше характеризується молодими і не всесвітньо відомими групами, які проходять відбір у організаторів. В якості хедлайнерів фестивалю Позітівус 2020 запросять зірок сучасної музичної індустрії. Крім цього, на сцени вийдуть близько 200 гуртів різних музичних напрямків. Приємним моментом цього фестивалю є близьке розташування від моря — вдень ви можете купатися і засмагати, а ввечері відриватися і танцювати під музику. А проживання в наметовому містечку в оточенні друзів і постійно хорошої музики допоможе відпочити від міського життя і розслабитися далеко від цивілізації. Виступи Позитивус фестивалю проходять на шести майданчиках, які, втім, знаходяться недалеко один від одного. Також вас чекають різні розважальні заходи, конкурси, змагання та нові знайомства.
27 липня
Традиція святкувати День соні (фін. Unikeonpäivä), який відзначається в Фінляндії щорічно 27 липня, прийшла в країну в епоху Середньовіччя разом з легендою про сімох християн, які проспали майже 200 років в печері, рятуючись від гніву римського імператора. За місцевим повір'ям, така ж доля спіткає кожного, хто проспить в цей день довше звичайного. Незважаючи на досить сумне переказ, свято вилився в оригінальне захід.
Легенда про семи отроків Ефеський трансформувалася в розповідь про людей, які заснули, а прокинувшись, переконалися, що їх світ змінився.
Словосполучення «seven sleepers» (семеро сплячих) стало крилатим в протестантській культурі 16 століття. В епоху Просвітництва легенда не була популярною, але про неї знову згадали в епоху романтизму. Слово syvsover (буквально «сім сплячих») закріпилося в шведському, норвезькому та данською мовами в значенні «той, хто міцно і давно спить».
Традиція проводити масштабний ярмарок у Гданську з'явилася понад 750 років тому і пов'язана з релігійною церемонією відпущення гріхів у монахів-домініканців. Зараз це свято називається ярмарок Святого Домініка, він зазвичай проходить в кінці липня-початку серпня протягом трьох тижнів. За цей час встигають відвідати ярмарок мільйони туристів з усіх куточків Землі.
Концерти сучасних виконавців та етнічних колективів, різноманітні конкурси, змагання та ігри — домініканський ярмарок 2020 в Гданську пропонує захоплюючу програму на кожен ярмарковий день. Місцеві жителі знають толк в таких розвагах, тому гарний настрій вам забезпечено!
З ярмарку Святого Домініка в Гданську ви точно не підете з порожніми руками: представники різних ремесел розкладуть свої товари на тисячі прилавків, а з ними по сусідству покажуть свої скарби тутешні колекціонери.
Gay Pride Amsterdam 2020 — величезне святкування рівності геїв, лесбіянок і транссексуалів.
Ліберальний Амстердам протягом багатьох років сприяв просуванню гей-культури в Європі, влаштовуючи паради і вечірки для сексуальних меншин. Крім проведення гей-паті, голландці захищають права гей-спільнот і в звичайному житті ставляться до них толерантно.
За результатами проведених опитувань, гей-парад в Амстердамі вважається одним з найбільших і найкращих гей-подій в Європі. Він традиційно проходить у перші вихідні серпня кожного року, залучаючи понад 350 тисяч геїв і гетеросексуалів багатьох країн.
Популярну символіку європейських гей-парадів — веселку — видно кругом. Крім танцювальних вечірок, проводяться кінопокази, спортивні та культурні заходи по всьому місту.
Найяскравіша подія заходу — парад на прикрашених човнах каналами Амстердаму. Вже зареєстровано понад 80 барж, які під звуки танцювальної музики пропливуть річкою Амстел. Це шоу дивує, веселить і розважає численних туристів, які з'їжджаються з різних країн.
З кожним роком парад геїв в Амстердамі проходить ще більш яскравіше і масштабніше попереднього, що показує його значимість для гей-спільноти.
Rock Werchter фестиваль входить в число 5 найзнаменитіших, відвідуваних і масових рок-фестивалів Європи. Щороку його відвідує близько 200 000 чоловік! Захід проходить в невеликому барвистому містечку Верхтер (Werchter), яке знаходиться недалеко від міста Левен (Leuven).
Програма фестивалю Rock Werchter 100% сподобається шанувальникам рок-музики, адже кращі з кращих груп приїжджають на захід, щоб порадувати щасливих фанатів. У цьому році ви зможете послухати і побачити багато відомих музикантів і колективів. Окрім насиченої музичної частини рок-фестивалю в Бельгії, вас чекає не менш цікаве і екстремальне життя (у хорошому сенсі слова) в наметовому містечку. Тут можна буде відпочити, знайти нових друзів, поспівати під гітару і просто добре провести час. Квитки на Rock Werchter 2020 радимо купувати заздалегідь, так як вони розлітаються за кілька годин після надходження у продаж.
28 липня
Єдина і виправдана підстава, щоб дні, подібні Всесвітньому дню боротьби з гепатитом, були присутні в міжнародному календарі - це підвищення інформованості широкої громадськості про дане захворювання, шляхи його поширення, методи діагностики, стратегії доступного лікування і можливої профілактики. Цей інформаційний та пам’ятний День, було вирішено встановити на сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я ще в 2010-му році. З тих пір він відзначається щорічно 28-го липня.
Проголошення незалежності було грандіозною подією, як свідчить історія. У супроводі делегації релігійних діячів, військових і дворян, на головній площі Ліми в суботу, 28 липня 1821, генерал Сан-Мартін підняв перуанський прапор і заявив: «З цього моменту Перу вільна і незалежна з волі широкої публіки і для справедливої справи, яку захищає Бог ». Пізніше, все ще розмахуючи прапором, він кричав «Хай живе країна! Хай живе свобода! Хай живе незалежність!»
Починаючи з виступу Президента Перу, який розповідає про прогрес країни за останній рік, по всій країні відбуваються різноманітні заходи. У їх числі військові паради, релігійні служіння, феєрверки та концерти. У Лімі в соборі проходить меса, яку проводить архієпископом Ліми. В ній традиційно беруть участь великі сановники і політики. Дні національних свят перуанці часто використовують як вільний час для поїздок в інші частини країни. Свято проходить з великою кількістю вечірок, танців і веселощів.
В День народження монарха більшість державних установ, банків і підприємств закриваються. Це вихідний день, проте це не стосується більшості магазинів. Вони залишатимуться відкритими для покупців.
Особливість дати святкування цієї національної події полягає в тому, що, якщо День народження короля Таїланду випадає на вихідні, свято переноситься на наступний понеділок, щоб народ міг відпочити і віддати подяку правлячому монархові.
З 2008 року, враховуючи значення православних традицій в історії і розвитку українського суспільства, на підтримку ініціативи Національної ради з питань культури і духовності, Українського фонду культури, Української православної церкви, Української православної церкви Київського патріархату, Української автокефальної православної церкви та громадськості, указом президента України Віктора Ющенка № 668/2008 від 25 липня 2008 року День хрещення Київської Русі був оголошений державним святом України. Відзначається це свято 28 липня - у день пам’яті князя Володимира - хрестителя Київської Русі.
29 липня
Створення Сил спеціальних операцій Збройних Сил України стало відповіддю на безпрецедентний виклик в сучасній історії держави. Цим викликом стала окупація Кримського півострова на початку 2014-го року з боку недружнього сусіда і подальше вторгнення на територію Донецької та Луганської області з захопленням деяких їх районів країною агресором, яка колись виступала в якості одного з гарантів суверенітету і територіальної цілісності України, в обмін на її без’ядерний статус.
Це нове офіційне військове свято для суверенної України. Воно було затверджено 26-го липня 2016- го року. У відповідному Указі Президента України №311/2016 підкреслюється особлива мета цього Дня для подальшого розвитку національних військових традицій і враховується важлива роль Сил спеціальних операцій Збройних Сил України у забезпеченні обороноздатності держави.
Щорічно 29 липня під усьому світі відзначається Міжнародний день тигра (International Tiger Day). Це свято було засновано в 2010 році на Міжнародному форумі «Тигровий саміт» в Санкт-Петербурзі з проблем збереження популяції цього хижої тварини.
Ініціаторами заснування цієї дати виступили 13 держав, що брали участь у форумі, в яких тигри ще живуть. В ході заходу також була розроблена і прийнята програма відновлення тигрячої популяції, розрахована на 2010-2022 роки, метою якої є збільшення кількості тигрів в 2 рази за означений період.
На жаль, в дикій природі збереглося всього не більше 5 тисяч особин, і це число продовжує постійно скорочуватися. Так, за останнє сторіччя чисельність цих тварин скоротилася в 25 разів. І сьогодні тигри знаходяться під загрозою зникнення. У більшості випадків вони стають жертвами браконьєрів. І ця проблема не може не хвилювати природоохоронні спільноти всього світу, в тому числі і в нашій країні.
Сьогодні, 29 липня, в Норвегії відзначають День пам'яті короля, святого Олафа II (St. Olaf) - національного героя, об'єднувача держави і Святого покровителя Норвегії. З його ім'ям пов'язано введення в країні християнства. 29 липня 1030 року його поліг у битві при Стіклестаде.
Святий благовірний Олаф II Харальдссон (Olaf II Haraldsson), король Норвегії (995 - 29 липень 1030), хреститель і просвітитель норвежців, був протягом багатьох століть одним з найбільш шанованих святих Північної Європи. Після загибелі Олафа в битві з бондами у Стіклестада (Stiklestad) 29 липня 1030 року було помічено численні випадки чудотворення від його святих мощей, які виявилися нетлінними.
30 липня
Торгівля людьми - це злочин, жертвами якого можуть виявитися чоловіки, жінки, діти як з метою примусової праці, так і сексуальної експлуатації. За даними Міжнародної організації праці, 21 мільйон людей у всьому світі є жертвами примусової праці. Чоловіки, жінки та діти потрапляють до рук торговців людьми як в своїх країнах, так і за кордоном. При цьому страждають всі країни, будь то країна походження, транзиту або призначення. Рабство як в стародавній, так і сучасній формі - явище не тільки ганебне; це, за словами борця за скасування рабства Джона Уеслі, «огидна сукупність всіх гидот», якій немає місця в нашому світі.
У 1606 році іспанці на чолі з португальським дослідником Педро Фернандес де Кеірос відвідали найбільший острів і назвали його Еспіріту-Санту. Французький дослідник Луї Антуан де Бугенвіль припливав на острови у 1768 році. У 1774 році до архіпелагу навідався і британський штурман капітан Джеймс Кук, який назвав його Новими Гебріди. Франція і Великобританія були дуже зацікавлені в колонізації архіпелагу.
У 1906 році обидві країни досягли угоди і почали спільне управління Новими Гебріди, створивши британсько-французький кондомініум. Процес деколонізації розпочався в 1960-х роках. Незалежність Нових Гебридських островів була проголошена 30 липня 1980 року, а нова республіка отримала назву Вануату. З тих пір День незалежності - це державне свято в Республіці Вануату, що відзначається 30 липня.
Найбільші урочистості з приводу Дня Незалежності Вануату проходять в Порт-Вілі, столиці держави. Вони зазвичай супроводжуються військовим парадом, разноманітними виступами на відкритому повітрі, а також гонками на яхтах і каное.
30 липня 1999 року відбулось сходження нового короля на Трон. Він урочисто зробив п’ятничну молитву і виголосив свою першу тронну промову у Королівському палаці. Ця дата офіційно святкується як День трону.
Традиційно День трону супроводжується кількома офіційними та популярними урочистостями. Це день пам’яті про всіх марокканських королів. Перше святкування Дня трону було проведено у 1933 році. Це відбулося в знак визнання коронації короля Мохаммеда V у 1927 році. Нинішній король Мохаммед VI змінив свого батька 23 липня 1999 року і офіційно прийняв трон 30 липня. У зв’язку з цим проходять різноманітні заходи та висвітлення подій на громадському телебаченні.
Ідея Всесвітнього Дня Дружби незалежно від раси, культури, кольору шкіри чи віросповідання, вперше була запропонована 20-го липня 1958 го року доктором Артеміо Брачіо під час вечері з друзями в Пуерто Пінаско, Парагвай. Так було створено міжнародний рух «World Friendship Crusade» і дата 30-е липня.
На даний момент, з повною відповідальністю і повагою ми можемо стверджувати, що дружба дійсно не має меж. Ці унікальні людські взаємини виступають справжнім двигуном толерантності, зміцнення життєствердних ідей, обміну культурних традицій і досягнень в ім’я миру та розвитку. У цей День ми приєднуємося до привітань на адресу всіх наших друзів! Бажаємо Вам радості і міцної дружби! З Міжнародним днем дружби Вас і Ваших друзів!
31 липня
Парадоксально, але факт - про системного адміністратора багато з нас згадують не тоді, коли все працює добре, а тільки тоді, коли в наших системах щось не так. Зауважимо, що робота переважної більшості служб системних адміністраторів організована в цілодобовому режимі сім днів на тиждень і буває, що ми звертаємося до них, як до лікарів швидкої допомоги, адже тільки вони в змозі швидко визначити точний діагноз і провести ефективну терапію будь якому технічному збою.
У День системного адміністратора ми приєднуємося до привітань на адресу всіх сисадмінів і бажаємо їм трохи менше клопоту, побільше приємних турбот, веселих вихідних і доброго настрою! Ми цінуємо Вас! Ми пам’ятаємо про Вас! Зі святом!
В 2020 році День системного адміністратора припадає на 31 липня.
Всесвітній день рейнджера (World Ranger Day), або День паркового рейнджера, що відзначається щорічно 31 липня , заснований в 2007 році Міжнародною федерацією рейнджерів (International Ranger Federation, IRF), щоб відзначити внесок паркових рейнджерів в охорону природи і вшанувати пам'ять загиблих рейнджерів в ході несення своєї служби.
Рейнджер (від англ. Ranger) - «мандрівник», «мисливець», «лісник», «єгер», «поліцейський». Цей термін з'явився в 17 столітті, спочатку так називали англійських солдатів, які воювали в Війні короля Філіпа (1675-1676). Сьогодні в суспільстві слово «рейнджер» найчастіше асоціюється з поліцейським або військовим, головне завдання якого - підтримка порядку або проведення спеціальних операцій. Наприклад, рейнджери армії США - це підрозділи сухопутних військ США, а техаські рейнджери - основний підрозділ в техаському Департаменті громадської безпеки, що займається розслідуванням кримінальних злочинів, затриманням злочинців, відновленням громадського порядку і т.д.
Гавайський прапор був придуманий монархом. У 1816 році король Камеамеа Великий (Kamehameha the Great) запропонував, кажучи сучасною мовою, дизайн національного прапора.
Вісім чергуються горизонтальних смуг - білих, червоних і синіх - символізують вісім основних островів штату: Оаху, Мауї, Ланаї, Кауаї, Кахоолаве, Молокаї, Ніїхау і Великий острів. У лівому верхньому куті розмістився прапор Великобританії, нагадує про історичні відносинах Гавайських островів з Великобританією і її протекторат.
З упевненістю можна сказати, що саме об'єднання Гавайських островів і створення єдиного незалежної держави є найвидатнішим результатом правління Камеамеа Великого. До моменту сходження на трон передового монарха кожен з островів Гавайського архіпелагу керувався своїм вождем. Завоювання і об'єднання островів королем було визнано в усьому світі.

СТОРІНКИ КАЛЕНДАРЯ,  2-е півріччя 2019 р.
СТРАНИЦЫ КАЛЕНДАРЯ, 1 пол.2016 г.
СТРАНИЦЫ КАЛЕНДАРЯ, 2 пол. 2015 г.
СТРАНИЦЫ КАЛЕНДАРЯ, 1-е пол. 2015 г.
СТРАНИЦЫ КАЛЕНДАРЯ, 2-е пол. 2014 г.
СТРАНИЦЫ КАЛЕНДАРЯ, 1 полугодие 2014 г.
КАЛЕНДАРЬ ЗНАМЕНАТЕЛЬНЫХ ДАТ, 2-е полугодие 2013 г.
КАЛЕНДАРЬ ЗНАМЕНАТЕЛЬНЫХ ДАТ, 2012

Немає коментарів:

Опублікувати коментар