Свято "Всесвітній день книг і авторського права" був заснований у рамках Генеральної конференції ЮНЕСКО, яка проходила в Парижі в 1995 році. Ініціаторами створення цього свята виступили члени Міжнародної Асоціації Книговидавців. Всесвітній день книги та авторського права — відзначається щорічно 23 квітня, починаючи з 1996 року. Рішення прийняте з метою просвіти, для подальшого розвитку усвідомлення культурних традицій, а також з урахуванням того, що книги є найвагомішим засобом поширення знань та найнадійнішим способом їхнього збереження. Це найчудовіший винахід для обміну ідеями за межами людського простору та часу. З цієї нагоди ЮНЕСКО та міжнародні організації, які представляють три основні галузі книжкової індустрії — видавців, книгорозповсюджувачів та бібліотеки, вибирають місто яке стає Світовою книжковою столицею, щоб упродовж наступного року підтримувати своїми власними ініціативами імпульс святкування Дня книги аж до 23 квітня наступного року.
http://np-aaii.ru/item.php?id=2313 |
У цей день у всьому світі проводяться літературні читання, конференції, фестивалі. За традицією, прийнято влаштовувати різноманітні книжкові ярмарки і виставки. Прийнято також дарувати один одному книги. У магазинах і бібліотеках проходить велика кількість зустрічей з письменниками.
Потрібно відзначити, що людство завжди надавало книг велике значення. В різних країнах світу були створені навіть пам'ятники книг. Важливим аспектом цього свята є також проблема авторського права, якою необхідно приділяти підвищену увагу. Авторське право являє собою моральну та майнову захист творів інтелектуальної праці.
Авторське право: мета створення
Однією з головних цілей свята є привернення уваги широкої публіки та урядових органів до книг і їх авторам. Авторське право є один із засобів охорони інтелектуальної власності людини, набір прав, наданих авторам оригінальних творів. Інтелектуальна власність охоплює всі творіння людського розуму. Авторське право захищає не ідеї або факти, а спосіб їх вираження: письмові, музичні, живописні, драматичні, хореографічні твори, фільми та мультимедійні продукти, комп'ютерні програми. В 1952 році в Женеві відбулася конференція ЮНЕСКО, в ході якої були прийняті Всесвітня конвенція про авторське право і символ авторського права, що представляє собою такий значок - ©. За ним, зазвичай, вказується ім'я власника авторського права та рік створення твору.
http://inmoment.com.ua/holidays/world-book-day.html |
Закон про авторське право в Україні такий закон був виданий в 1994 році. Цей Закон охороняє особисті (немайнові) і майнові права авторів та їх правонаступників, пов'язані із створенням та використанням творів науки, літератури і мистецтва (авторське право), і права виконавців, виробників фонограм та організацій мовлення (суміжні права).
http://inmoment.com.ua/holidays/world-book-day.html |
Відзначаючи це свято, всі люди повинні замислитися про роль, яку відіграє література в житті сучасної людини. Книга має величезне значення для збереження та примноження культури кожної держави. Вона допомагає зберігати і збагачувати культурну спадщину людства.
День книг вважають своїм святом письменники і поети, бібліотекарі та видавці, редактори, вчителі і всі, ті, хто має відношення до книг. Книги необхідні нам і сьогодні, незважаючи на бурхливий розвиток технічних досягнень і наявність інших джерел інформації.
Джерела інформації:
http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/ed_1999_07_16/T379200.html
https://vseosvita.ua/news/vitaemo-z-vsesvitnim-dnem-knig-i-avtorskogo-prava-274.html
https://uamodna.com/articles/vsesvitniy-denj-knygy-ta-avtorsjkogo-prava/
http://inmoment.com.ua/holidays/world-book-day.html
Немає коментарів:
Дописати коментар