середа, 12 липня 2017 р.

Всеволод Нестайко: той, що дарує дитинство

Літні канікули - чарівний час. Фантастично захоплюючий, коли кожен день може статися якась Подія! Неймовірно приємний - можна скільки завгодно лежати на сонечку і купатися в річці. Надзвичайно насичений - нові знайомства і старі дачні друзі, поїздки на море і походи, подорожі в нові країни з батьками і свіжі ягоди з бабусиної городу ...
Недарма канікул чекають цілий рік. Свято свободи триває все літо, і за цей час можна переробити величезну кількість важливих справ. Навчитися ловити рибу, знайти старовинний скарб ... а вечорами саме час для книжкових відкриттів та пригод.
Чарівник із країни сонячних зайчиків, український Марк Твен — як тільки не називали автора найкращих українських дитячих романів та казок Всеволода Нестайко. Всі його книги та оповідання відрізняються яскравими персонажами, веселими та захоплюючими пригодами, фірмовим авторським гумором, а також повчальними історіями, які виховують в дітях тільки позитивні якості. Міцна справжня дружба, повага, доброта, гумор, пригоди - ось основна складова його книг.
За більш ніж 50 років Всеволод Зіновійович Нестайко видав близько 40 книг, казок і п'єс.

Одна з найбільш відомих історій автора - «Тореадори з Васюківки».
Книга про пригоди двох школярів, які ніколи не нудьгували на літніх канікулах, не раз перевидавалася і отримала чимало нагород (серед них Премія ім. Лесі Українки та місце в Особливому почесному списку імені Г. К. Андерсена).
Сучасні діти не влаштовують в селі кориду з коровою і не риють метро під свинарником, але це і не важливо. У центрі нейстайківських пригод завжди справжня дружба і фантазія без кордонів. Саме вона пов'язує школярів Яву і Павлушу - хлопців, з якими хочеться дружити кожній дитині. Роман складається з трьох епізодів: «Пригоди Робінзона Кукурузо», «Незнайомець з тринадцятої квартири» і «Таємниця трьох невідомих».

«В Країні Сонячних Зайчіків»
Казкову трилогію "В країні сонячних зайчиків" Всеволод Нестайко вигадував протягом чотирьох десятиліть. Від першої книги "В країні сонячних зайчиків" діти були в захваті; вона була перекладена на більш як 20 мов світу, перевидавалася більш, ніж 15 разів. Саме захоплення читачів, які вимагали: "ще!", надихнуло Нестайка продовжити історію улюблених всіма Сонячних Зайчиків ще двома книгами: "Незнайомка з Країни Сонячних зайчиків" та "В країні Місячних зайчиків". Там вже давно живуть щирі, добрі і хоробрі сонячні зайчики, які борються із паном Мороком, і жартуючи утверджують радість і справедливість. "Може, ти скажеш, що не помічаєш їх?! О, так то ти, мабуть, забув, що вони дуже скромні. А все-таки придивись гарненько! Вони ховаються у твоїй веселій усмішці, у твоїх очах, радісних і щасливих. І знай, що завжди, коли тобі гарно і весело, коли ти робиш чесну і хорошу справу – сонячні зайчики поряд з тобою".

 
«Незвичайні пригоди в лісовій школі»
«Незвичайні пригоди в лісовій школі» - одна з найулюбленіших історій всіх малюків. Зайченя Кося Вухань і їжачок Колько Колючка по шляху в лісову школу з боягузок перетворюються в сміливців і героїв і рятують звірів (навіть тих, які хуліганять).

«Неймовірні детективи»
Женя Кисіль і Віталік Дорошенко - звичайні київські школярі. Вони ніколи не думали, що їм доведеться розплутувати загадкові злочини. Але хіба можна залишитися осторонь, коли поруч відбувається таке і допомога потрібна капітанам міліції? У цій книзі Нестайко запрошує юного читача приєднатися до пригод, взяти участь в розслідуванні і опинитися один на один з загадками, які не може пояснити сучасна наука.


«Загадка старого клоуна»
Історія про шкільне життя хлопчика Стьопи Наливайка, про його друзів із 6-Б та фантастичні подорожі в минуле і майбутнє разом зі старим клоуном і чарівником Чаком. Читачі побачать Київ і його жителів в різні часи - від Ярослава Мудрого до кінця ХХ століття.


«Чарівні окуляри»


Це книга про казкові пригоди двох школярів і чарівних окулярах, які вони то знаходять, то втрачають протягом усієї повісті. Є там і симпатичні однокласниці, і чарівники, і козаки. Книга підходить для дітей молодшого та шкільного віку.


Приємного вам читання та казкових відкриттів!


Немає коментарів:

Дописати коментар