Щороку 25 вересня у США неофіційно відзначають Національний
день коміксів. До святкувань приєднуються й шанувальники цього жанру з інших
країн.
Розпочиналась історія коміксів зі смішних малюнків, що послідовно показували
певну розповідь. Темиж сучасних
коміксів охоплюють буквально всі сфери людського життя. Це і дитячі казки, і історичні
оповіді, і любовні історії, фантастика, детективи, жахи, супер-герої … і,
навіть, наука та психологія!
Пропонуємо декілька найцікавіших
фактів про цей особливий вид літератури та мистецтва.
Цього разу вагань з вибором книги не було - картина-розмальовка "Будинок біля маяка" одразу нагадала обкладинку книги "Світло між двох океанів".
Дебютний роман австралійської письменниці Марго Л. Стедман став справжньою літературною сенсацією. Книга більше року була у списку бестселерів The New York Times, відзначена престижними австралійськими нагородами в номінаціях «Краща проза», «Кращий дебют», «Книга року»... Як в романі тихі щасливі дні змінюються на буремні та лихі, так і картина з книжковою ілюстрацією доповнюють одна одну, створюючи мінливу історію людських доль.
📘 Том Шербурн – доглядач маяка. Ізабель – його молода дружина. На далекому острові вони ведуть тихе та розмірене життя, і їх єдина мрія – мати дітей. І одного разу до берега прибиває човен, у якому опиняється новонароджена дівчинка. Хто вона? Чи має вона батьки? Це подарунок долі чи… чиясь трагічна втрата? Негайно повідомити про дитину на материк або виховувати її як власну - рішення, яке належить прийняти Тому та Ізабель, рішення, ціна якого може бути занадто великою.
Під час шторму Ханна втратила і чоловіка, і маленьку доньку. Минули роки, а убита горем жінка сподівалася, що її близькі живі. Одного разу вона дізналася, що дочка Тома та Ізабель — її дитина! Як посміли ці люди відняти її крихітку! Ханна забирає дочку у свій дім, а Том бере всю провину на себе, аби врятувати дружину. Люсі плаче вдень і вночі, проситься до мами Ізабель. Ханна у відчаї... Чи зможе любов до дитини здолати ненависть двох родин?
У 2016 році відбулася прем'єра фільму за романом М.Л. Стедман "Світло між двох океанів" з Майклом Фассбендером, Рейчел Вайс та Алісією Вікандер у головних ролях.
Наступна завершена мною картина-розмальовка, на якій зображено затишну старовинну вулицю Львова, навіяла асоціацію з "львівською серією" книжок:
"Львів. Кава. Любов",
"Львів. Вишні. Дощі",
"Львів. Шоколад. Кам’яниці",
"Львів. Пристрасті. Таємниці",
"Львів. Спогади. Кохання",
"Львів. Пані. Панянки",
"Львів. Смаколики. Різдво".
Кожна книга - це збірка коротких історій популярних сучасних українських письменниць, серед яких Алла Рогашко, Наталія Гурницька, Галина Вдовиченко, Дара Корній, Ніка Нікалео, Світлана Горбань, Анна Хома та інші. Кожна книга - це 10 розповідей про романтичний, таємничий, гостинний, містичний Львів, його історію, його мешканців, його особливу атмосферу з ароматом кави та кохання.
"Львів. Кава. Любов"
Це історії про закоханих та покинутих, про щасливих і тих, хто загубив себе, про романтику та буденність, про жінок і чоловіків, про тебе й про мене. Деякі з цих оповідань солодкі, як збиті з ваніллю вершки або справжнє кохання. Інші — гіркі, як свіжозварена кава або спогади про доленосні події нашого недалекого минулого. Треті ще довго залишають по собі аромат цинамону, мускатного горіха та містичних збігів...
"Львів. Вишні. Дощі"
Коли природа перероджується, люди переживають із нею: повороти долі, подарунки, несподіванки… Дощі розказують втомленій бруківці підслухані на небі думки, побачені на землі історії про неймовірне кохання, захлинаються від обурення, оповідаючи про зраду й підлість. Особливі львівські вишні-морелі теж мають душу і почуття. Вони творять дива, поєднуючи людські долі. І відчувають так само, як люди: сміються і плачуть, радіють і журяться, і всихають від нерозділеного кохання…
Читання та малювання заспокоюють, розвіюють тривожні думки, відновлюють душевну рівновагу.
Інколи стається так, що завершена картина, окрім морального та естетичного задоволення, нагадує ілюстрацію до книги.
Першою такою асоціацією з картиною стала книга Пітера Мейла "Рік в Провансі"
Дотепна та відверта розповідь Пітера Мейла — це наснажлива пригода й захоплива мандрівка Провансом для кожного читача.
У товаристві любої дружини, а також з двома великими собаками автор книжки здійснив свою найзаповітнішу мрію переїхав з галасливого великого міста в мальовниче село на півдні Франції, у старовинний прованський будинок. Вони поволі пізнають особливості тутешнього життя від традиційної кухні й місцевого французького діалекту до унікальної манери спілкування провансальців, адже сусіди повсякчас допомагають, розважають, плутають і не перестають дивувати британську родину.
Книжка легко перенесе читача в казкову атмосферу Провансу — з його простими земними насолодами та незвичним ритмом життя, у якому визначальними є примхи природи, а не сюрпризи шалених буднів, як у мегаполісах.
Автор книг про красоти Провансу, англійський письменник - Пітер Мейл народився в Брайтоні. Залишивши роботу в рекламному бізнесі, в якому пропрацював п'ятнадцять років, Мейл втік від потогінної роботи і цивілізації Туманного Альбіону у французьку провінцію, де у тиші, на лоні природи почав писати освітні книги. У 1989 році була опублікована його книга «Рік в Провансі», що згодом стала міжнародним бестселером. Успіх книги перевершив всі очікування видавців: трьохтисячний тираж розійшовся за лічені дні, а сама книга, що є своєрідним освідченням у коханні півдню Франції, полюбилася не тільки жителям Британії, але й читачам з усього світу.
У 1993 році Бі -Бі-Сі зняло телевізійний серіал за мотивами книги.