28 січня 2023 р.

День пам'яті героїв Крут


29 січня в Україні відзначають річницю бою під Крутами, який для Українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність, прикладом для сучасних захисників України, як успішно боротися проти численного ворога.



Бій під Крутами був оборонною операцією, яка зупинила на кілька днів наступ переважних сил ворога. Ця битва символізує патріотизм, стійкість і самопожертву української молоді в боротьбі за державність.
Міжнародне визнання української незалежності – це те, чим завдячуємо героям Крут. Затримавши російського ворога на чотири дні біля залізничної станції Крути, київські юнаки дали змогу владі УНР розгромити повстання російської п’ятої колони під назвою «повстання на заводі Арсенал» у Києві, а головне – укласти Брестський мирний договір із країнами Четверного союзу й досягнути визнання УНР суб’єктом міжнародних відносин.
Бій під Крутами – бій за майбутнє України. У Крутах вирішувалася доля молодої української держави. Кілька сотень відважних юнаків та чоловіків зробили свій вибір – виступили проти російської військової агресії, стали на захист України. Вони були різного походження: діти селян, робітників, священників; військові, студенти, гімназисти. Хтось мав бойовий вишкіл, а хтось уперше взяв до рук зброю. Але всі вони розуміли головне – Україна потребує їхнього чину.
Крути – символ боротьби за незалежність України у ХХ і ХХІ століттях. Подвиг крутянців, як і всіх Героїв визвольних змагань, став прикладом для захисників України в сучасній російсько-українській війні. Сьогодні на захист України стали тисячі українців, які ще вчора були мирними людьми: вчителі, студенти, менеджери, бізнесмени, історики, співаки. Щира вдячність усім, хто нині виборює нашу перемогу, право жити у вільній країні на своїй землі.
За матеріалами Інституту національної пам'яті України









25 січня 2023 р.

27 січня - Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

27 січня щороку відзначається річниця визволення в 1945 році в'язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцімі.
У листопаді 2005 року цей день був офіційно проголошений Генерально
ю Асамблеєю Організації Об'єднаних Націй Міжнародним днем ​​пам'яті жертв Голокосту. 

Під цим терміном розуміють регулярні утиски, гоніння та навмисне винищення нацистами єврейської нації. Геноцид мав місце з 1933 по 1945 роки та супроводжувався жахливими діяннями нацистського режиму.Офіційно вважається, що за час геноциду єврейського народу, було знищено понад 6 мільйонів євреїв. 

Наші бібліотеки пропонують вам прочитати книги про Голокост, щоб не забувати про жертв війни, яку розв'язав один божевільний диктатор.
  "Ніколи знову!"



11 січня 2023 р.

Шарлю Перро - 395 років

 

    Шарль Перро був людиною, що володіла безліччю талантів. Придворний, що займав високі посади при дворі короля-сонця Людовика XIV та користувався довірою та покровительством впливового державного діяча міністра фінансів Франції Жана Кольбера. Брав участь у створенні Академії наук, а також відновленні Академії живопису. Коли була заснована Академія написів і красного письменства у 1663 році, Перро був призначений її секретарем.

    Талановитий критик, автор алегоричних поем, од, послань в стилі галантної придворної поезії. Учасник літературного "спору давніх і нових", редактор першого Загального словника французької мови. Саме таким знали його сучасники.

  

 
Але, незважаючи на те, що свої перші казки Шарль Перро написав у поважному віці – 67 років! – зараз весь світ знає його як автора дуже популярних казок: «Кіт у чоботях», «Попелюшка», «Спляча красуня», «Червона шапочка», «Синя Борода», «Осляча Шкура», які увійшли до збірки «Казки матінки моєї Гуски, або ж історії та оповідки минулих часів з повчальними висновками» (1697) та основоположника жанру літературної казки.



    Цікаво, що казки Шарля Перро є літературною обробкою народної творчості і лише одна казка - «Ріке-чубчик» - була повністю складена Шарлем Перро самостійно.

    Перро вважав, що таке легковажне заняття, як написання казок, не личить поважному сановнику, тому книжки видавалися за авторством його сина П’єра д’Арманкура.

    В оригіналі деякі казки Перро містять в собі чимало кривавих подробиць, тому з роками вони зазнавали редагувань та істотних змін сюжету, стаючи все більш і більш «добрими». Такими ми їх знаємо в наш час

    Творчість Шарля Перро справила величезний вплив на розвиток всього казкового жанру в подальшому. З усної традиції казка перебралась до літературного жанру і дала поштовх і натхнення таким відомим на весь світ казкарям, як брати Грімм, Г. К. Андерсен, В. Гауф.

    Книги французького казкаря, чий ювілей – 395 років – відзначається 12 січня, можна почитати у всіх бібліотеках нашого району.