Щороку у другу суботу вересня святкують День українського кіно. Свято було започатковано згідно президентського указу 12 січня 1996 року.
Кіно — це мистецтво, яке здатне формувати національну свідомість, протистояти ворожій пропаганді та доносити правду через екрани.
Бібліотека-філія № 5 ЦБС Слобідського району створила вебліографічний список джерел, які познайомлять вас з історією, розвитком та сучасним станом українського кінематографу - перейдіть за покликанням http://surl.li/yejrbv
Перше українське кіно зняли у вересні 1896 року. Містом-родоначальником української кінематографії став Харків. Першим оператором кіно в Україні став харківський фотограф Альфред Федецький. Він зняв хронікальні сюжети і в грудні влаштував перший показ у Харківському оперному театрі.
У 1911-му в Україні відзняли перший німий фільм під назвою «Запорізька Січ».
У 1927-му світ побачила перша мультиплікаційна стрічка «Казка про солом’яного бичка». На жаль, вона не зберіглася.
У 1928-му в Києві з’явилася перша кінофабрика.
«Ентузіазм. Симфонія Донбасу». Саме так називалася перша звукова вітчизняна картина, яку відзняв відомий режисер Дзиґа Вертов.
Фільм «Тіні забутих предків» Сергія Параджанова, що в 1964-му вийшов на екрани, здобув 67 нагород.
У 1994-му в Україні відзняли перший вітчизняний телесеріал, який мав 20 серій. Це стрічка «Царівна» за повістю Ольги Кобилянської.
Фільм Ігоря Стрембіцького «Подорожні» став першою українською стрічкою, який здобув нагороду на Канському міжнародному фестивалі в 2005 році.
Немає коментарів:
Дописати коментар